سپرده و تسهیلات بانکی زیاد شد

سپرده و تسهیلات بانکی زیاد شد ساسان گستر: میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا اختتام مرداد ماه سال جاری نسبت به سال قبل معادل 46.7 و 52.5 درصد بالا رفته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بر طبق گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در آخر مردادماه امسال، مانده کل سپرده ها به رقم ۴۵۳۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۴۶.۷ و ۱۷.۱ درصد افزایش را نشان میدهد.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۲۴۹۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۳۳۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل معادل ۵۲.۵ و ۱۹.۱ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۲۱۶۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۲ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و اختتام سال قبل، به ترتیب ۳.۵ و یک واحد درصد افزایش را نشان میدهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۶ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۷.۱ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکتها و مؤسسات تولیدی سایر استانها در استان تهران بیان شده و عمده کارهای بانکی آنها بوسیله شعب بانکها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.


منبع:

1400/09/09
23:24:29
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات