رییس سازمان برنامه و بودجه:

دو قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می شود

دو قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می شود به گزارش ساسان گستر سیستان و بلوچستان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: 2 قطعه از سه قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می گردد.


محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در مسافرت به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ریلی چابهار - زاهدان یکی از طرح های مهم دولت می باشد که می تواند بندر اقیانوسی غیر تحریمی چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند.
وی افزود: این طرح در سه قطعه چابهار- ایرانشهر، ایرانشهر - خاش و خاش - زاهدان در حال انجام می باشد.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: در دهه فجر امسال قطعه زاهدان - خاش متصل و تا اسفند امسال قطعه چابهار - ایرانشهر نیز تکمیل خواهد شد.
وی اشاره کرد: قطعه باقی مانده این طرح نیز خرداد سال آینده نهایی و تکمیل خواهد شد و تا سال آینده تمام ۷۳۰ کیلومتر این مسیر به پایان خواهد رسید.
نوبخت اشاره کرد: بیش از چهار هزار میلیارد تومان معادل ۳۰۰ میلیون یورو به این طرح تخصیص یافته که به صورت نقد دردسترس است.
وی اعطای کلید ۲۰۰۰واحد مسکن روستایی را از دیگر اهداف سفر خود به سیستان و بلوچستان ذکر کرد و اظهار داشت: این اقدام از ۲ سال قبل شروع و در هر یک از سفرها چند هزار واحد از این نوع مسکن تحویل شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: با اعطای کلید این ۲۰۰۰ واحد مسکونی تعداد واحدهای مسکن محرومین روستایی واگذار شده به ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است.
وی به دو طرح نیمه کاره سد ماشکید و جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت اشاره نمود و اظهارداشت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تسریع و تکمیل سد ماشکید و ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت در این سفر تخصیص یافت تا بتوان به اهدافی که برای توسعه این استان داریم طی ماه های آینده برسیم.
منبع:

1399/03/06
14:16:48
5.0 از 5 امتیاز
2546
تگهای خبر: دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات