كرونا با قیمت ها چه كرد؟

كرونا با قیمت ها چه كرد؟ گزارش های رسمی از این حكایت دارد كه در سه ماه ابتدایی شیوع كرونا، تحت تأثیر تبعان این ویروس قیمت ها از ۲۴.۵ تا ۲۷ درصد افزایش یافته است.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، از تبعات شیوع کرونا تغییراتی در فعالیت بخش هایمختلف کسب و کار، درآمد و هزینه های و به تبع آن تغییر در قیمت ها بود؛ به صورتی که بخشی از افزایش قیمتی که طی مدت اخیر در قیمت ها رخ داده را ناشی از تبعات کرونا و تاثیرگذاری آن بر کسب و کار اعلام می کنند.

این در حالی است که بررسی که از جانب پژوهشکده آمار ایران در ارتباط با تاثیرگذاری ویروس کرونا در بخش های اقتصادی انجام شده، از این حکایت دارد که در اسفند و فروردین ماه در کل بخش های کسب و کار تا ۲۴.۵ درصد افزایش قیمت وجود داشته است که در همین دوره ۲۲ درصد کسب و کارها با کاهش قیمت و ۵۳.۵ درصد نداشته اند.

در اردیبهشت ماه هم در ۲۸ درصد کسب و کار افزایش قیمت، ۲۰.۲ درصد کاهش و برای ۵۱.۹ درصد بدون تغییر بوده که نشان داده است در اردیبهشت ماه روند افزایشی قیمت بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش عمده علت تغییرات قیمت در کل بخش های کسب و کار، تغییر قیمت مواد اولیه با ۳۳.۳ درصد در اسفندماه و فروردین ماه و تغییر تقاضا با ۲۲.۳ درصد در اردیبهشت ماه بوده است.

در حوزه های مختلف اقتصادی در خدمات، در فروردین ماه و اسفندماه ۲۵ درصد افزایش قیمت، صنعت و معدن ۲۲.۲ و کشاورزی ۲۸.۳ درصد ثبت شده است، اما در اردیبهشت ماه رشد قیمت ها در خدمات به ۲۷.۳، صنعت و معدن ۲۷ و کشاورزی تا ۳۲.۱ درصد می رسد.

تاثیرگذاری کرونا در بخش های مختلف اقتصادیمنبع:

1399/04/12
13:52:25
5.0 از 5 امتیاز
2559
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات