با ارسال نامه ای به رییس مجلس انجام شد

اعلام آمادگی كمیسیون انرژی جهت بررسی طرح گشایش اقتصادی

اعلام آمادگی كمیسیون انرژی جهت بررسی طرح گشایش اقتصادی ساسان گستر: سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی این كمیسیون جهت بررسی كارشناسی كلیات طرح گشایش اقتصادی آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: در جلسه هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، کلیات طرح گشایش اقتصادی که مد نظر دولت می باشد به بحث گذاشته شد و با مصوبه هیات رئیسه مقرر شد نامه ای از جانب کمیسیون به رئیس مجلس ارسال شود که طی آن نامه ضمن اعلام آمادگی جهت بررسی کارشناسی موضوع در کمیسیون انرژی از دکتر قالیباف تقاضا شود نسبت به تصمیمات شتاب زده و خارج از اراده مجلس تذکرات لازم به دولت داده شود.
متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
" با سلام و احترام؛
نظر به این که موضوع گشایش اقتصادی از طرف رئیس محترم جمهور مطرح گردیده است و شواهد نشان میدهد طرح پیش فروش نفت در داخل کشور در شرف اجرا است و باتوجه به تجربیات منفی گذشته نسبت به آثار برخی تصمیمات گرفته شده توسط شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه خواهشمند است دستور فرمایید شرایطی مقرر گردد که موضوع پیش از تصمیم گیری در شورای مذکور به صورت تخصصی در مجلس شورای اسلامی بحث و نتیجه گیری شود.
بدیهی است مستند به اصول گوناگون قانون اساسی همچون اصول ۵۲، ۵۳، ۵۵، ۵۸ و ۸۵ شان قانونی مجلس اقتضا می کند موارد مالی و بودجه ای این چنینی و نیز مواردی که دارای اثرات گسترده آنی و طولانی مدت بر آحاد ملت هستند به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد تا بتوان هم در آینده مورد حساب رسی و نظارت مجلس قرار گیرد و هم نمایندگان محترم مجلس بتوانند پاسخگوی مردم شریف کشور باشند. شایان ذکر است در راس امور بودن مجلس شورای اسلامی به تصمیم و عملکرد جنابعالی بستگی دارد.
فریدون عباسی دوانی رئیس کمیسیون انرژی"
منبع:

1399/05/20
14:19:22
5.0 از 5 امتیاز
1807
تگهای خبر: انرژی , دولت , فروش , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات