توسط بانك ها و سایر موسسات مالی؛

۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خریداری شد

۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خریداری شد به گزارش ساسان گستر ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانك ها و سایر موسسات مالی، از راه فرایند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) در ۱۲ دوره حراج هفتگی، خریداری شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک مرکزی، این بانک مانند خیلی از بانکهای مرکزی، در جهت کاهش هزینه های معاملاتی، تسهیل دسترسی بانک ها و موسسات مالی غیربانکی به اوراق بدهی دولتی و هم اتکای تأمین مالی دولت از محل فروش اوراق بهادار، از روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه سالجاری نسبت به فروش هفتگی اوراق بدهی دولتی به روش حراج با سررسیدها و کوپن های سود مختلف در دوره هفتگی اقدام نموده است.
در ۱۲ دوره حراج هفتگی تا آخر مردادماه ۱۳۹۹، در مجموع ۵۷۳.۱ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک ها و موسسات مالی غیربانکی از راه فرایند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) خریداری شد. مجموع سفارش های بانک ها و موسسات مالی غیربانکی هم در این ۱۲ دوره حدود ۱۲۵۰.۱ هزار میلیارد ریال بوده است.
لازم به ذکر است در دوازده حراج برگزار شده بانک ها ۶۹ درصد، صندوق ها و نهادهای مالی ۴ درصد و سایر سرمایه گذاران ۲۷ درصد اوراق را خریداری کردند.

1399/06/05
13:02:58
5.0 از 5 امتیاز
1845
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات