اوضاع تامین نیازهای اساسی و ارزی كشور از زبان همتی

اوضاع تامین نیازهای اساسی و ارزی كشور از زبان همتی رئیس كل بانك مركزی با بیان اینكه نیازهای اساسی كشور به نحو مطلوبی تامین شده و نیازهای ارزی هم بوسیله بانك مركزی و سامانه نیما در حال تامین است، اظهار داشت: با وجود افت درآمدهای حاصل فروش نفت، با كمك صادركنندگان تامین ارز برای برای كالاهای ضروری و مواد اولیه نیز در جریان است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی، اظهار نمود: تلاش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی کشور از طرف آمریکا و همدستان او تازگی ندارد. هدف همه این اقدامات به خصوص در یکسال اخیر، ایجاد انتظارات منفی در مردم برای زانو درآوردن اقتصاد کشور بوده است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه این فشارها مشکلات و سختی هایی برای مردم به وجود آورده است اما بطور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر انجام شده، القای انفجار نقدینگی و ابر تورم بوسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبه رو شده است.
بگفته رئیس کل بانک مرکزی افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدایی سال که عموما ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که در حال انجام می باشد، کنترل شده است. تلاش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.
همتی افزود: نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تامین شده و نیازهای ارزی هم بوسیله بانک مرکزی و سامانه نیما در حال تامین است. همین طور با وجود افت درآمدهای حاصل فروش نفت، با کمک صادرکنندگان تامین ارز برای برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.
او در آخر اشاره کرد: بانک مرکزی برنامه های خودرا بر طبق ادامه تحریم های آمریکا تنظیم کرده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز، نمی تواند به برنامه های ما در حفظ پایداری بازارها لطمه برساند. بانک مرکزی این اولویت خودرا بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی از سفته بازی و کمک به پایداری و شکوفایی اقتصاد و تولید قرار داده است و با رشد مستمر متغیرهای کلان اقدامات ضروری در بازارهای پول و ارز را انجام خواهد داد.1399/06/08
21:45:30
5.0 از 5 امتیاز
1737
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات