زیر و بم پالایشی یكم

زیر و بم پالایشی یكم ساسان گستر: پذیره نویسی پالایشی یكم كه باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه است، از پنجم شهریورماه شروع شده و تا 19 شهریورماه ادامه دارد. بر این اساس متقاضیان می توانند بوسیله بانكهای مننتخب و كارگزاری ها نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام نمایند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، پالایشی یکم از سهام شرکت های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندر عباس (شبندر) تشکیل شده است و عموم مردم با بهره گیری از کد ملی یا کد بورسی می توانند نسبت به خرید یا پذیره نویسی این صندوق اقدام نمایند.
متقاضیان خرید این صندوق می توانند در بازه زمان تعیین شده به صورت حضوری و غیرحضوری بوسیله بانک ها نسبت به خرید این صندوق اقدام نمایند. همین طور افرادی که دارای کد معاملاتی هستند می توانند به صورت غیر حضوری بوسیله سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام نمایند.
بر این اساس بانکهای منتخب شامل ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کار آفرین می شوند. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل اطلاعات نیز شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت کننده می شود.
پذیره نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف ۵۰ میلیون ریال امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. البته متقاضیانی که در اولین مرحله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم شرکت کرده اند، می توانند در مجموع دو صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم و سرمایه گذاری پالایشی یکم تا سقف ۵۰ میلیون ریال پذیره نویسی کنند.
بر این اساس، افرادی که به میزان دو میلیون تومان صندوق ETF دارای یکم را خریداری نموده بودند، در این مرحله می توانند تنها سه میلیون تومان از واحدهای این صندوق را با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کنند.
سرمایه گذاران این صندوق تا یک ماه امکان فروش آنرا ندارند و پس از آن امکان معامله برای افراد مهیا می شود. البته توجه به این نکته لازم است که هرچند داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی نیاز نیست اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها، باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام نمایند.
منبع:

1399/06/15
15:01:24
5.0 از 5 امتیاز
1715
تگهای خبر: بانك , پالایشگاه , تجارت , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات