​معاون مالی بانك صادرات ایران خبر داد

وسپهر ۳۰ شهریور عرضه اولیه می شود

وسپهر ۳۰ شهریور عرضه اولیه می شود ساسان گستر: حمد فاضلی، معاون مالی بانك صادرات ایران از عرضه اولیه سهام شركت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات از روز یكشنبه هفته آینده آگاهی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک صادرات ایران، احمد فاضلی اظهار داشت: سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات با نماد «وسپهر» روز شنبه معارفه و شش میلیارد سهم آن معادل ۲۰ درصد، روز یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در بازار فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات، عملاً بانک صادرات ایران گام موثری در خروج از بنگاه داری برداشته، سهام مجموعه شرکت های غیر ابزاری بانک صادرات ایران در بازار سرمایه ارائه خواهد شد، اظهار نمود: منافع حاصل از این عرضه سبب کمک به بهبود چشم گیر صورت های مالی بانک صادرات ایران می شود، به نحوی که فعالان بازار سرمایه شاهد اتفاقات مهم در صورت های میاندوره ای شش ماهه بانک خواهند بود.
فاضلی با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات، «وسپهر» را سهمی بهادار و بنیادی توصیف کرد و اضافه کرد: انتظار می رود که این سهم در بازار سرمایه با استقبالی مناسب روبه رو شود.
معاون مالی بانک صادرات ایران همین طور با اشاره به تصمیمات اخیر سازمان بورس اوراق بهادار برای تسهیل حمایت بانک ها از بازار سرمایه اضافه کرد: صنعت بانکداری در بازار سرمایه همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بازار پول باید برای پشتیبانی از بازار سرمایه به نحو موثری حضور داشته باشد.
فاضلی با اشاره به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی برای پشتیبانی از سهم وبصادر اظهار داشت: در شرایط فعلی بازار سرمایه با انتشار نزدیک به پنج میلیارد برگه اختیار فروش تبعی توسط شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر برای سهام بانک، سود تضمینی حداقل ۱۳ درصدی تا آخر سال را برای دارندگان «وبصادر» تضمین خواهدنمود. قیمت هر برگه از این اوراق یک ریال بوده و سقف خرید آن ۵۰۰ هزار سهم در نظر گرفته شده که عملا سود دهی مناسب سهام بانک را بیمه خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه این اوراق بعنوان ابزار مشتقه، می تواند آرامش را به بازار سرمایه بازگرداند، اشاره کرد: تصمیمات مناسبی در سطح سران قوا برای پشتیبانی از بازار سرمایه اتخاذ شده و امیدواریم که بازار سرمایه تا آخر سال به ریل بازدهی مناسب بازگردد.
شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات (سهامی عام) با نماد «وسپهر» بعد از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ بعنوان دویست و بیست و ششمین نماد معاملاتی (شصت و چهارمین شرکت در بازار اول) در گروه سرمایه گذاری ها و زیرگروه سایر واسطه ای مالی در لیست نرخ های فرابورس ایران درج شد.1399/06/25
12:57:00
5.0 از 5 امتیاز
1590
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات