رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

تأمین ارز سال 99 و ذخیره سازی استراتژیك مصوب در اولویت بانك مركزی باشد

تأمین ارز سال 99 و ذخیره سازی استراتژیك مصوب در اولویت بانك مركزی باشد به گزارش ساسان گستر رئیس جمهور اظهار داشت: مهمترین نشانه ناكام ماندن تحریم كنندگان اقتصاد ایران این است كه به رغم ایجاد محدودیت های فراوان در فروش نفت و درآمد ارزی كشور، تأمین كالاهای اساسی و مواد اولیه تولیدی مورد نیاز كشور، بدون وقفه و مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، انجام شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تاکید بر لزوم تأمین و پرداخت بموقع یارانه ها و حمایت معیشتی خانوارهای مشمول، دستور داد که در تأمین منابع مالی لازم سازمان های پرداخت کننده تسریع صورت گیرد.
در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف مبحث تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ کشور عرضه کرد که بر مبنای آن در ۵ ماه گذشته و با وجود محدودیت های در تحقق بعضی از منابع، تخصیص لازم برای پرداخت یارانه های خانوار، موارد اولویت دار نظیر پرداخت های مربوط به سلامت و هم منابع لازم برای خرید تضمینی گندم و ردیف های مربوط به کاهش فقر مطلق و دیگر مصارف ضروری مورد نیاز تولید، انجام شده است.
همچنین پیشنهادهای سازمان برنامه و بودجه در مورد تدابیر لازم برای کسب درآمد و منابع جدید هم در این نشست بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
رئیس کل بانک مرکزی هم در این نشست گزارشی از تأمین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی عرضه کرد که رئیس جمهور تاکید کرد، تأمین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز برای تأمین ارز لازم در این خصوص فراهم گردد.
منبع:

1399/06/30
22:01:50
5.0 از 5 امتیاز
1431
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات