بانك مركزی اعلام كرد

تمهیدات ویژه بانكی برای نابینایان

تمهیدات ویژه بانكی برای نابینایان به گزارش ساسان گستر بانك مركزی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی شبكه بانكی، به مناسبت روز جهانی نابینایان و لزوم بهره مندی هموطنان نابینا از خدمات بانكی و بانكداری الكترونیك، طی بخشنامه ای از شبكه بانكی خواست تمهیدات ویژه ای برای این گروه از افراد در نظر بگیرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، این بانک از شبکه بانکی خواسته است تا در هر شعبه از بانک، باجه ای برای عرضه خدمات بدون نوبت و سریع به معلولین و جانبازان خصوصاً نابینایان در نظر گرفته شود و موجبات عرضه خدمات با حفظ کرامت، سرعت و دقت به این عزیزان فراهم گردد.

در صورت درخواست نابینایان، کارت بانکی آنها به صورت چاپ برجسته اطلاعات مورد نیاز بر روی کارت بانک (شامل نام و نام خانوادگی دارنده کارت، نام بانک، کد cvv۲، تاریخ انقضاء، نوع کارت) صادر شود. نظر به اینکه این امکان در تمام شعب و به صورت صدور آنی کارت امکان پذیر نیست، این درخواست از راه ارسال به مرکز استان صورت گیرد.

بانک مرکزی در ادامه درخواست خود از شبکه بانکی آورده است: مناسب سازی محتوای اینترنت بانک و وبسایت بانک به منظور بهره برداری از خدمات الکترونیک غیرحضوری و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات در دستور کار قرار گیرد و در اسرع وقت نسبت به پیاده سازی کامل خدمت برداشت مستقیم به منظور کاهش احتیاج به انجام تراکنش های پرداخت منظم نظیر پرداخت اقساط، اجاره بها، خدمات عمومی و... اقدام گردد.

گویاسازی در نرم افزارهای موبایلی موجود در دستور کار آن بانک /موسسه اعتباری قرار گیرد و امکان دریافت تعهدنامه برای نابینایانی که داوطلب استفاده از خدمات حساب جاری و دسته چک بدون فرد امین هستند، در محل شعبه فراهم گردد.
منبع:

1399/07/27
21:35:32
5.0 از 5 امتیاز
1269
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , خدمات , سایت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات