لایحه بودجه ۱۴۰۰،

جزئیات بودجه شركت های دولتی در سال آینده

جزئیات بودجه شركت های دولتی در سال آینده ساسان گستر: دولت در لایحه بودجه سال 1400، مجموع منابع و مصارف شركت های دولتی، بانك ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را بیش از 1500 هزار میلیارد تومان اعلام نموده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، برمبنای متن لایحه بودجه سال آینده که امروز از طرف دولت به نمایندگان مجلس تقدیم شد، مجموع کل بودجه کشور، ۲۴۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
از این عدد ۹۲۹ هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه عمومی دولت می شود و رقم باقی مانده برمبنای بودجه شرکت های دولتی تعریف شده است.
براوردهای دولت برای سال ۱۴۰۰ نشان میدهد که مجموع کل بودجه شرکت های دولتی در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز خواهد شد.
بررسی جزئیات ارائه شده مشخص می کند که در بخش درآمدها، ۱۱۳۸ هزار میلیارد تومان درآمدهای اصلی شرکت های دولتی اختصاص یافته و بعد از آن سایر دریافت ها با عدد ۱۹۶ هزار میلیارد تومان قرار گرفته است.
اعتبارات هزینه ای، اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای، تسهیلات بانکی و سایر وام های داخلی، وام های خارجی و دارایی های جاری دیگر بخش هایی است که دولت پیش بینی کرده در قالب آن، شرکت های دولتی درآمد کسب خواهند کرد.
در حوزه مصارف نیز، اصل هزینه ها با عدد ۱۰۷۸ هزار میلیارد تومان قرار گرفته و بعد از آن، هزینه های سرمایه ای با عدد ۳۲۲ هزار میلیارد تومان قرار دارد.
مالیات، سود ویژه ۵۰ درصدی، سود سهام، سایر حساب های تخصیص سود، بازپرداخت تسهیلات بانکی داخلی و خارجی، وجوه اداره شده و افزایش دارایی های جاری نیز سایر هزینه های شرکت های دولتی را می سازند.
دولت در بخش جداگانه ای هزینه ذخیره استهلاک منظور شده در هزینه جاری را نیز با رقم ۴۱ هزار میلیارد تومان قرار داده و بدین سان کل منابع و مصارف شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز کرده است.
منبع:

1399/09/12
23:16:33
5.0 از 5 امتیاز
726
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , دولت , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات