وزیر تولیدات دفاعی پاكستان:

چهار بازارچه و گذرگاه مرزی جدید بین ایران و پاكستان ایجاد می شود

چهار بازارچه و گذرگاه مرزی جدید بین ایران و پاكستان ایجاد می شود به گزارش ساسان گستر وزیر تولیدات دفاعی پاکستان اظهار داشت: ایجاد چهار بازارچه و گذرگاه مرزی دیگر بین دو کشور ایران و پاکستان همچون برنامه های ما برای توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، زبیده جلال ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی مرز مشترک «ریمدان- گبد» بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان عنوان کرد: افتتاح این پایانه مرزی در روابط بین دو کشور تاثیر زیادی دارد و پاکستان به علت وجود شباهت های فرهنگی، اسلامی و ظرفیت های مشترک اهمیت زیادی برای توسعه همکاری دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران قائل است.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان اظهار داشت: این گذرگاه مرزی علاوه بر افزایش مبادلات تجاری پاکستان، سبب توسعه بندر چابهار به علت موقعیت استراتژیک آن خواهد شد که این امر تحول زیادی را در این منطقه از جمهوری اسلامی ایران بوجود می آورد.
وی اضافه کرد: طی ۲ سال قبل تلاشهای زیادی برای توسعه همکاری و روابط بین ایران و پاکستان انجام شده که این اقدامات در بهبود معیشت مردم و توسعه منطقه تاثیر بسزایی داشته است و ما با وجود برخی مشکلات خواهان افزایش رابطه با جمهوری اسلامی ایران هستیم.
جلال بیان نمود: مرز پاکستان و ایران مرز صلح و دوستی است و تلاش ما حفظ امنیت، کاهش قاچاق بخصوص مواد مخدر، افزایش بهره برداری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود است تا بتوانیم به روند پیشرفت و آبادانی منطقه سرعت بیشتری ببخشیم.
وی اظهار نمود: ایجاد چهار بازارچه و گذرگاه مرزی دیگر از برنامه های ما برای توسعه مناسبات اقتصادی بین ایران و پاکستان است که امیدواریم بتوانیم طی دو ماه آینده با راه اندازی گذرگاه مرزی «پیشین» شاهد گسترش همکاری ها باشیم.


منبع:

1399/09/29
14:44:17
5.0 از 5 امتیاز
940
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات