تكمیل خط لوله نورد استریم- ۲ در آب های آلمان

تكمیل خط لوله نورد استریم- ۲ در آب های آلمان ساسان گستر: کنسرسیوم خط لوله گاز نورد استریم اعلام نمود ساخت قسمتی از این خط لوله را که در آب های آلمان قرار دارد به پایان رسانده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، کنسرسیوم نورد استریم -۲ به رهبری روسیه اعلام نمود که لوله گذاری این پروژه در آب های آلمان را به پایان رسانده است و کار روی قسمتی از این خط لوله به طول ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متر را که با تهدید تحریم های ایالات متحده متوقف شده بود، به انتها رسانده است.
داده های مؤسسه ردیابی کشتی رفینیتیو ایکون اوایل روز دوشنبه نشان داد شناور لوله گذاری روسی فورتونا از محل ساخت خط لوله گاز نورد استریم- ۲ در آب های آلمان در دریای بالتیک خارج شده است.
فورتونا اوایل این ماه کار روی خط لوله را شروع کرد. گاز این خط لوله با دور زدن اوکراین مستقیماً از روسیه به غرب اروپا ارسال می شود. ساخت این خط لوله به سبب خطرات تحریم های ایالات متحده به مدت یک سال متوقف شده بود.
با ساخت این خط لوله - که برآورد می شود هزینه ساخت آن ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو (۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار) باشد - اروپای غربی بیشتر به گاز روسیه وابسته می شود و واشنگتن معتقد می باشد این خط لوله امنیت انرژی اروپا را به خطر می اندازد.
فورتونا مقرر است ماه آتی ساخت این خط لوله در آب های دانمارک را ادامه دهد.
با وجود اینکه کنسرسیوم ساخت این خط لوله (به رهبری گازپروم روسیه و با شرکای غربی آن) بیش از ۹۰ درصد ساخت این پروژه را به پایان رسانده است، هنوز بیش از ۱۰۰ کیلومتر دیگر از لوله گذاری این خط لوله باقی مانده است.
مقام های ارشد دولت ترامپ روز چهارشنبه (دوم دی ماه) اعلام کردند واشنگتن از متحدان اروپایی و شرکت های خصوصی می خواهد اقدام ها برای کمک به ساخت خط لوله را متوقف کنند.
الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز دوشنبه اعلام نمود روسیه برای اتمام این پروژه باید خودرا با تحریم های احتمالی جدید آمریکا تطبیق دهد.


منبع:

1399/10/09
23:49:46
5.0 از 5 امتیاز
815
تگهای خبر: آمریكا , انرژی , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات