آمریكا ۸۲ تریلیون دلار بدهی دارد

آمریكا ۸۲ تریلیون دلار بدهی دارد به گزارش ساسان گستر تا آخر ماه دسامبر، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲ تریلیون و ۶۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون دلار بوده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های دولت این کشور تا آخر ماه دسامبر ۲۰۲۰ به ۲۷ تریلیون و ۵۵۳ میلیارد و ۴۹۶ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا آخر این ماه به صورت متوسط ۸۳ هزار و ۲۶۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به صورت متوسط ۲۲۰ هزار و ۱۳۰ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا آخر ماه دسامبر به سه تریلیون و ۲۳۶ میلیارد و ۳۵۲ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۳۱۸ میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار، تأمین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۱۱ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۷۰۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۴۴ میلیارد و ۵۶۷ میلیون دلار است.
هم چنین تا آخر ماه دسامبر، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲ تریلیون و ۶۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۰ تریلیون و ۹۰۸ میلیارد و ۳۹ میلیون دلار در ارتباط با بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۱۳ میلیارد و ۲۰۴ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۱۰۸ میلیارد و ۱۵۲ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۶۶ میلیارد و ۸۰۲ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۲۹۷ میلیارد و ۱۴۹ میلیون دلار از این کسری در ارتباط با تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها هم مجموع دارایی های ملی ۱۵۵ تریلیون دلار و ۷۰۳ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۲۷ تریلیون و ۳۶۳ میلیارد دلار برآورد شده است.1399/10/12
13:05:34
0.0 از 5 امتیاز
613
تگهای خبر: آمریكا , تجارت , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات