كمیسیون تلفیق تصویب كرد

درآمد 113 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱4۰۰

درآمد 113 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱4۰۰ ساسان گستر: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت که بر طبق مصوبه این کمیسیون درآمد دولت از محل  درآمد بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۰، ۱۱۳ هزار میلیارد تومان تعیین شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز یکشنبه خود اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در مصوبه امروز خود اصلاح درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده را مصوب کرد تا درآمد دولت از این محل از ۸۱ هزار میلیارد تومان به ۱۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یابد که البته این میزان بدون افزایش نرخ خواهد بود.
وی افزود: با عنایت به این که سامانه مودیان سال قبل راه اندازی شده و سال جاری در حال تکمیل است و همینطور رشد اقتصادی که دولت برای سال آینده پیشبینی کرده درآمد مالیاتی بر ارزش افزوده را از ۸۱ هزار میلیارد تومان به ۱۱۳ میلیارد تومان افزایش دادیم.
زارع خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه از فرار مالیاتی جلوگیری می کند و نوعی شفاف سازی در درآمدها بوجود می آورد البته این سامانه در حال تکمیل است و یکسری اعتبارات از جانب سازمان امور مالیاتی نیاز است که آنرا در بودجه سال ۱۴۰۰ خواهیم دید طبق بررسی های کارشناسی صورت گرفته توان دریافت مالیات وجود دارد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ همینطور از حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اطلاع داد و اظهار نمود: ما این معافیت را حذف کردیم البته معافیت مالیات بر عملکرد مطابق قانون خاص مناطق ازاد و همینطور قانون احکام دائمی وجود دارد که تولید کنندگان از آن بهره می برند و تنها معافیت مالیات بر ارزش افزوده آن هم در مناطق آزاد (و نه مناطق ویژه) حذف شد که عموما به واردات و کارهای دلالی، واسطه ای و خدماتی بر می گردد.
زارع ضمن اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق تصریح کرد: در جهت پیشگیری از خام فروشی و پشتیبانی از تولید داخل مقرر شد درآمدهای حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی، غیرفلزی، نفت، گاز و پتروشیمی خام و نیمه خام مشمول مالیات شوند. البته صادرات مشمول بر مالیات بر عوارض نیست ولی مقرر شد مواد خام و نیمه خام در این عرصه ها شامل مالیات شوند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود: در ارتباط با مالیات بر خانه های خالی کمیته ای در کمیسیون تلفیق در حال کار کارشناسی است تا بتوانیم با توافق با دولت به نتیجه ای برسیم. همینطور در مورد مالیات بر خانه ها و خودرو های لوکس هم کمیته ای جداگانه در حال بررسی این مورد است که بعد از جمع بندی و تصویب در کمیسیون تلفیق نتیجه آن اعلام خواهد شد.
وی افزود: پیشبینی می شود بررسی درآمدها در کمیسیون تلفیق دو هفته و بررسی هزینه ها هم دو هفته به طول بینجامد البته تمامی مصوبات کمیسیون تلفیق نهایتا برای لازم الاجرا شدن نیازمند رای مجلس شورای اسلامی خواهد بود.
منبع:

1399/10/14
19:23:54
0.0 از 5 امتیاز
837
تگهای خبر: ارز , پتروشیمی , تولید , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات