ایران و ارمنستان مركز مبادله فن آوری ایجاد می كنند

ایران و ارمنستان مركز مبادله فن آوری ایجاد می كنند توسعه همکاری بنگاه های کوچک و متوسط و ایجاد مرکز مبادله فن آوری ایران و ارمنستان، در دیدار دوجانبه رؤسای سازمان های SME (صنایع کوچک و متوسط) دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، در دیدار دوجانبه میان رؤسای سازمان های SME (صنایع کوچک و متوسط) ایران و ارمنستان که روز شنبه در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برگزار شد، دو طرف به معرفی فعالیت ها و اقدام های انجام شده به منظور توسعه بنگاه های کوچک و متوسط پرداختند و زمینه های همکاری مشترک بین طرفین تبیین و تبادل نظر شد.
علی رسولیان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این دیدار ضمن اشاره به ارتباط نزدیک بین مردم ایران و ارامنه و فرصت های گسترده همکاری بین دو کشور، بر توسعه همکاری بین بنگاه های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و برگزاری نمایشگاه با حضور شرکتهای ایرانی و ارمنی در تهران و ایروان تاکید کرد.
وی به تجربیات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ایجاد و توسعه زیرساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی و همینطور بومی سازی مدلهای توسعه صنایع کوچک و متوسط نظیر توسعه خوشه های کسب و کار، توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و کنسرسیوم های صادراتی اشاره و درباره عرضه خدمات فنی و مهندسی و اشتراک تجربیات با ارمنستان اعلام آمادگی کرد.
وی همینطور ضمن اشاره به تجربه ایجاد مراکز مبادله فن آوری با سایر کشورها در سازمان صنایع کوچک، ایجاد مرکز دائمی تبادل فن آوری بین دو کشور در تهران و برگزاری نشست های رو در رو بین شرکتهای ایرانی و ارمنی برای مبادله فن آوری را پیشنهاد کرد.
لوون اوهانسیان رئیس مرکز پشتیبانی از سرمایه گذاری و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط ارمنستان هم در این دیدار با ابراز علاقه مندی از حضور در ایران بعنوان کشور دوست و همسایه، به تشریح برنامه های اجرایی و فعالیتهای این مرکز پرداخت.
وی بر آمادگی کشورش در گسترش همکاری ها، بخصوص در حوزه بنگاه های کوچک و متوسط و اشتراک تجارب موفق تاکید کرد.
در این نشست مقرر شد موارد همکاری مشترک در چارچوب تفاهم نامه همکاری بین دو طرف تدوین و بعد از تأیید و امضای رؤسای دو مجموعه اجرایی شود.
همچنین مقرر شد با هماهنگی به عمل آمده، در ایام آینده، یک هیأت ارمنی از شهرک های صنعتی و برخی از واحدهای تولیدی مستقر در آنها بازدید نمایند.


منبع:

1399/11/05
13:40:00
0.0 از 5 امتیاز
599
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات