اعلام قیمت سایناs و كوئیكs

اعلام قیمت سایناs و كوئیكs شورای رقابت برای سه ماهه اختتام سال قیمت خودروی سایناs را حدود ۱۴۰ میلیون و کوئیک s را ۱۲۵ میلیون تومان اعلام نمود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در دی ماه امسال و در جلسه شورای رقابت تعیین قیمت خودرو های کوئیک s و سایناs بوسیله روش کلینیک تجاری به مرکز ملی رقابت واگذار شده بود.
این در حالی است که تازه ترین اعلام شورای رقابت از انجام قیمت گذاری این دو خودرو برای سه ماهه اختتام سال حکایت دارد.
براین اساس، قیمت کارخانه سایناs ۱۴۰ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان و قیمت کارخانه کوئیکs ۱۲۵ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای اعلام گردید.
از ابتدای سال جاری که شورای رقابت که قیمت گذاری خودرو وارد شد هر سه ماه یکبار و بر طبق تورم بخشی بانک مرکزی قیمت خودرو های مشمول مورد محاسبه و جهت اجرا به خودروسازها ابلاغ و در نهایت فروش بوسیله ثبت نام و انجام قرعه کشی انجام می شود.
این در حالی است که اعلام اخیر شیوا - رئیس شورای رقابت - از این حکایت داشت که با بررسی تورم بخشی برای وضعیت قیمتی خودروسازها، شورای رقابت تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی تا آخر سال اعمال نشود.
وی گفته بود که تورم قسمتی از سوی بانک مرکزی برای ایران خودرو ۱۴.۱ درصد و برای سایپا ۱۴.۷۵ درصد اعلام گردید که باتوجه به افزایش نسبی راندمان و کیفیت باید خودروسازان حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت می دادند اما با توجه به این که هم اکنون قیمت در بازار خودرو کاهشی است و این روند ادامه پیدا می کند، همین طور به سبب کرونا تقاضا امسال پایین است، به سبب جلوگیری از ایجاد هیجان در بازار خودرو هیچ افزایش قیمتی تا آخر سال نداریم.

1399/11/07
23:39:00
0.0 از 5 امتیاز
595
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات