در صورت موافقت بانك مركزی

امكان خرید و فروش آنلاین ارز فراهم می شود

امكان خرید و فروش آنلاین ارز فراهم می شود ساسان گستر: امروز ساختمان جدید کانون صرافان افتتاح و از دو پروژه تابلو قیمت و سایت صرافان رونمایی گردید که طبق اعلام مسئولان این کانون در آینده در صورت موافقت بانک مرکزی امکان خرید و فروش آنلاین ارز در اپلیکیشن کانون صرافان فراهم می شود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) ساختمان جدید کانون صرافان ایرانیان افتتاح و از دو پروژه این کانون به اسامی تابلو قیمت و سایت صرافان رونمایی گردید.

در این مراسم، سعید مجتهدی - دبیر کل کانون صرافان - اظهار داشت: تابلو قیمت یکی از دغدغه های بانک مرکزی و صرافان است که اپلیکیشن کانون بستری را فراهم نموده است تا تمام صرافان قیمت های اعلامی خودرا به آن می فرستند و اپلیکیشن معدل قیمت انواع ارزها را هر لحظه اعلام می کند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که صرافان با آن درگیر هستند، این است که گاهی برای درج قیمت با آنها برخورد شده است که اپلیکیشن کانون صرافان این امکان را برای آنها فراهم نموده است تا از این طریق مجوز بگیرند و قیمت گذاری کنند.
در ادامه لواسانی - رئیس کانون صرافان - با اعلان اینکه رونمایی از تابلو قیمت و سایت صرافان بیان کننده این است که بخش خصوصی به این بلوغ رسیده است تا اقدامی برای مردم انجام دهد، اظهار داشت: کانون صرافان درنظر دارد در فاز بعدی اپلیکیشن قیمت سکه را هم برای رفاه مردم عرضه نماید.
وی ادامه داد: ما باید بحث خنثی سازی تحریم ها را دنبال نماییم. لازم به ذکر است باید این اطمینان خاطر را بدهم که در هر جای دنیا، پول هر شخص، موسسه و شرکتی منتقل شده و کالا وارد شده است. با وجود تحریم ها بحث کمبود در بازار وجود ندارد و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد تشکیل بازار متشکل ارزی مدنظر کانون صرافان باشیم.
گفتتی است؛ پروژه سایت صرافان تهیه و به راه افتاده است و تمام جامعه صرافان با برند کانون صرافان می توانند سایت داشته است تا مردم بتوانند این اطمینان خاطر را داشته باشند که این سایت معتبر و مورد تایید کانون صرافان و بانک مرکزی برای اعلام قیمت انواع ارز است.
پروژه دیگر کانون صرافان تابلو قیمت است که هم در اپلیکیشن و هم در بستر شبکه های اجتماعی کانون اعلام قیمت می کند و از این طریق قیمت انواع ارز در تمام کشور جمع آوری و میانگین آن اعلام می شود.
همچنین، طبق اعلام مسئولان کانون صرافان هم اکنون ۶۰ تا ۷۰ صراف در اپلیکیشن کانون صرافان اعلام قیمت می کنند که جامعه هدف این طرح معادل ۳۰۰ صرافی است.
علاوه براین، در آینده امکان خرید و فروش آنلاین ارز هم در اپلیکیشن کانون صرافان فراهم می شود که به تایید و همکاری بانک مرکزی نیاز دارد.
منبع:

1399/12/06
22:10:23
0.0 از 5 امتیاز
651
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات