وزیر كار:

اورژانس كسب وكار، محلی برای رفع مشكلات واحدهای تولیدی است

اورژانس كسب وكار، محلی برای رفع مشكلات واحدهای تولیدی است به گزارش ساسان گستر وزیر کار از افتتاح اوژانس کسب وکار آگاهی داد و اظهار داشت: واحدهای تولیدی باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا  با مراجعه به آنجا مشکلشان حل شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم اولین مرکز مدیریت اورژانس کسب و کار، عنوان کرد: پیشگیری از ریزش نزدیک به ۳۰۰ هزار نیروی انسانی موجود، جهاد بزرگی است و امروز این کار از دست جوانان فرهیخته و اندیشمند کشور برمی آید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: گزارش اورژانس کسب و کار قابلیت عرضه در دولت را دارد، ازاین رو باید ارتباط تنگاتنگی بین اورژانس کسب و کار و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به وجود بیاید تا این مجموعه به رسمیت شناخته شود. واحدهای تولیدی همانند یک موجود زنده طول عمر مشخصی دارند و باید خویش را متناسب با زمان تغییر دهند.
وی افزود: همواره یکی از نقصها کار این است که با معضلات کسب و کارها دیر آشنا می شویم، ازاین رو مجموعه کسب و کارها چاره جویی های متنوع نیاز دارند.
شریعتمداری اطلاع سریع از نقصها موجود را مورد تاکید قرار داد و بیان نمود: واحدهای تولیدی باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا با رفتن به آنجا مشکلشان حل شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مرکز اورژانس کسب و کار با همکاری جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ به مثابه یک دستاورد پرارزش افتتاح شد؛ حالا وظیفه ما این است که از این نهال نوپا حمایت و صیانت نماییم.
شریعتمداری با تکیه بر این که باید همکاری تنگاتنگی برای حفاظت از این مرکز صورت گیرد، تصریح کرد: جدا از تأمین منابع باید هدف این باشد که این مجموعه مؤثر عمل کند و برای جامعه مخاطب خود که واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان هستند مفید واقع شود. باید در شرایط تحریم با عزت کار نماییم تا بتوانیم برای تسهیل اشتغال و کسب و کار مردم خدمتی انجام دهیم.
برای صیانت از اشتغال موجود، مرکز اورژانس کسب و کار را ایجاد کردیم
در ادامه این مراسم عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در نظام حکمرانی که در کشور جاری است بین حوزه سیاست گذاری و نتیجه فاصله وجود دارد که برای پر کردن این خلأ نهادهایی باید در نقش پلت فرم ایجاد شوند.
وی اضافه کرد: با این رویکرد و با تاکید وزیر کار برای صیانت از اشتغال موجود، مرکز اورژانس کسب و کار را ایجاد کردیم تا با در حوزه حفظ اشتغال برای جامعه هدف خود مفید باشد.
منصوری خاطرنشان کرد: ما در این عرصه علاوه بر توسعه کسب و کار بنا داریم به حوزه مشاغل خرد و خانگی هم توجه ویژه داشته باشیم که البته این طرح یعنی طرح پشتیبانی از مشاغل خرد و خانگی ابتدا به صورت پایلوت اجرا شد و سپس در سرتاسر کشور به اجرا درآمد و هم اکنون همکاران من تثبیت توسعه کسب و کار خرد و خانگی را در پیش گرفته اند و مطمئن هستم این برنامه ها نهادینه می شود.
گفتنی است، اورژانس کسب و کار بخشی از ساز و کار مرکز فرماندهی و کنترل سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور بوده که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (دبیرخانه شورای عالی اشتغال) مستقر شده و در جهت برنامه حفظ، تثبیت و صیانت از اشتغال نیروی کار کشور تنظیم شده است.


منبع:

1399/12/13
14:23:19
0.0 از 5 امتیاز
487
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات