نهاوندیان خبر داد

چك ها تا ۲۰ اردیبهشت برگشت نمی خورند

چك ها تا ۲۰ اردیبهشت برگشت نمی خورند به گزارش ساسان گستر معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: ستاد ملی کرونا به این تصویب رسید که برای بازه از اول اردیبهشت ماه تا بیستم اردیبهشت ماه، تنفسی به مبادلات با چک دهد و بانک ها و موسسات اعتباری از صدور گواهی عدم پرداخت چک اجتناب کنند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور بعد از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: امروز در ستاد ملی کرونا باتوجه به آثار اقتصادی کرونا تصمیماتی برای واحدهای تولیدی گرفته شد که قدری بتوانند سرپا باشند.
وی افزود: یکی از موارد این بود که باتوجه به تعطیلی اصناف و اینکه تعدادی از واحدها امکان فروش محصولات خودرا نداشتند اما برمبنای روال متعارف چک هایی را صادر کرده اند و عملاً امکان پر کردن موجودی حساب و پرداخت چک را پیدا نمی کنند و این بطور زنجیره بار مشکلاتی را به وجود می آورد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور اشاره کرد: تصمیم گیری در این مورد ابعاد مختلفی دارد اما در مجموع ستاد ملی کرونا به این تصویب رسید که برای بازه از اول اردیبهشت ماه تا بیستم اردیبهشت ماه یک تنفسی به مبادلات با چک دهد و بانک ها و موسسات اعتباری از صدور گواهی عدم پرداخت چک اجتناب کنند و محاکم و ضابطین قضایی هم از صدور اجراییه و اجرای آنها اجتناب کنند یعنی گویی که یک فرصتی را ایجاد کردیم تا این شرایط غیر عادی به شرایط عادی برگردد.
وی اظهار نمود: تصمیم دیگر در ارتباط با بحث های مالیاتی بود به جهت همین محدودیت ها ممکنست برخی از واحدها نتوانسته باشند مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۹ خودرا پرداخت کند و ممکنست اقساط معوق داشته باشند و سررسید اقساط رسیده باشد، مهلت پرداخت تا اختتام خرداد ۱۴۰۰ امهال شد.
منبع:

1400/02/11
16:32:07
5.0 / 5
216
تگهای خبر: ارز , بانك , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات