پرداخت ۱۰۰ میلیارد یارانه به دانشجویان

پرداخت ۱۰۰ میلیارد یارانه به دانشجویان به گزارش ساسان گستر پارسال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها برای صندوق رفاه دانشجویان وزارت خانه های بهداشت و علوم اختصاص یافته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، هر سال در قانون بودجه و در تبصره هدفمندی یارانه ها، مصارف منابع ناشی از اجرای قانون در سال تعیین می شود که در کنار پرداخت منابع نقدی به خانوارها، زیر مجموعه های دیگری همچون سهم دانشجویان هم دارد.

این در شرایطی است که تازه ترین گزارش اعلامی از جانب حاجتی - مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها - از این حکایت دارد که پارسال از محل منابع نقدی این سازمان، ۵۰ میلیارد تومان به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و ۵۰ میلیارد تومان هم به صندوق وزارت علوم اختصاص پیدا کرده است.

وی ابراز امیدواری کرده که سازمان هدفمندی یارانه ها بتواند با جذب بموقع منابع از دستگاههای تأمین کننده منابع این سازمان، منابع در ارتباط با جامعه علمی کشور را در اختیارشان قرار دهد.

مطابق قانون هدفمندی یارانه ها، تا ۵۰ درصد منابع برای کمک به خانوارها به صورت نقدی پیشبینی شده و مابقی برای سایر بخش ها همچون پشتیبانی از تولید و بخش های رفاهی و بهداشت و درمان است. اما در ۱۰ سالی که قانون به اجرا درآمده با عنایت به جمعیت حدود ۹۵ درصدی ایران که در فهرست سازمان هدفمندی یارانه ها برای دریافت یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار دارند، امکان پوشش کاملی برای سایر بخش ها نبوده و تا سالها حجم عمده منابع صرف پرداخت نقدی شده است.

دولت سالانه بیشتر از ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت یارانه معیشتی پرداخت نقدی دارد.

1400/02/27
22:10:41
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات