تاخیر در خروج كالاهای سریع الفساد

تاخیر در خروج كالاهای سریع الفساد ساسان گستر: گمرک ایران طی گزارشی به دادستانی کل کشور جریان تاخیر در خروج بموقع کالاهای سریع الفساد خصوصاً ماجرای اخیر کالاهای صادراتی به قزاقستان را اعلام نموده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، به دنبال دستور عمرانی - معاون قضایی دادستان کل کشور- درباره بررسی وضعیت تاخیر در خروج و عدم خروج بموقع کالاهای سریع الفساد از قبیل کالاهای صادراتی کشمش، خرما، سیب زمینی، معاون فنی گمرک ایران طی مکاتبه ای با وی توضیحاتی ارائه کرد که در این گزارش، ماجرای تاخیر در خروج کالاهای صادراتی سریع الافساد به قزاقستان مورد توجه قرار دارد.
ارونقی گفته که بررسی ها نشان میدهد تعداد پنج کانتینر حاوی کالاهای صادراتی خرما، کشمش و سیب زمینی به مقصد قزاقستان که تشریفات گمرکی آن در حداقل زمان ممکن توسط گمرک به پایان رسیده به دلایلی در خروج گرفتار تاخیر شده است.
طبق اعلام این مقام مسئول در گمرک ایران، گزارش های اعلامی به گمرک ایران از این حکایت دارد که عدم ساماندهی و برنامه ریزی حمل و نقل سرویس منظم حمل دریایی توسط شرکت حمل و نقل کشتیرانی در تامین بموقع وسیله حمل در بندر، سبب طولانی شدن و تاخیر در ارسال این کالاها شده و بیش از 20 روز منتظر ورود کشتی و بارگیری مانده است.
وی همین طور گفته که عدم پیگیری متصدیان ذیربط سبب ایستایی در روند بارگیری و خروج کالا خصوصاً محموله های صادراتی سریع الفساد از قبیل خرما، کشمش که باید در سریع ترین زمان ممکن و در محفظه مناسب حمل شود، شده است. این در حالیست که کشتی حامل بارهای صادراتی آستارا از انزلی تعیین مقصد شده و گاها نصف فضای کشتی در انزلی و مابقی در آستارا بارگیری می شود.
معاون فنی گمرک ایران در مکاتبه خود به معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام نموده که حفظ مزیت های منطقه ویژه اقتصادی و ارتقاء سطح کیفی خدمات گمرکی که از عملکرد سازمان های همجوار متاثر می شود نیازمند ایجاد تعامل و هماهنگی مطلوب و مستمر بین مجموعه دست اندرکار جهت تسریع در ارائه خدمات به صادر کنندگان و ارسال سریع محموله های صادراتی به کشورهای حوزه دریای خزر است.

منبع:

1400/03/30
14:20:40
5.0 / 5
297
تگهای خبر: بارگیری , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات