تورم چین حدود یك درصد شد!

تورم چین حدود یك درصد شد! به گزارش ساسان گستر برخلاف انتظارات، نرخ تورم چین نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم چین در ۱۲ ماه منتهی به ژوین به مثبت ۱.۱ درصد رسید. این نرخ تورم که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ماه قبل و ۰.۱ درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده، بیش از همه تحت تأثیر افزایش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته که تورم آن به مثبت ۵.۸ درصد بالا رفته است. این کمترین تورم ثبت شده سه ماه اخیر در چین بوده است.
لباس با تورم ۰.۴ درصدی و مراقبت های درمانی با تورم ۰.۳ درصدی از بخش های مهم کاهنده تورم بوده اند. در میان سایر بخش های تورمی، تورم بخش مواد غذایی ۰.۵ درصد و فرهنگ و آموزش ۱.۵ درصد اندازه گیری شده است.
هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به سبب نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در این ماه به ۰.۶ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۴.۹۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
برمبنای ماهانه، نرخ تورم چین در این ماه به منفی ۰.۴ درصد رسیده است که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.
با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب وکارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رییس بانک مرکزی چین با برشمردن تعدادی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا لطمه زیادی ندیده است.1400/04/19
19:01:19
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات