ارزان ترین خانه در تهران چند؟

ارزان ترین خانه در تهران چند؟ ساسان گستر: ارزان ترین آپارتمان عرضه شده به بازار مسکن شهر تهران طی چهار روز اخیر یک واحد 45 متری قولنامه ای 12 سال ساخت در طبقه همکف واقع در محله یافت آباد است که 385 میلیون تومان به فروش می رسد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، شاید به سختی بتوان در شهر تهران آپارتمان کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان پیدا کرد اما گشتی در فایلهای عرضه شده نشان میدهد که در محله های یافت آباد، عبدل آباد، فلاح، خاک سفید، مرتضی گرد، هاشم آباد شهرری، تقی آباد، علائین، خاورشهر و در بعضی محله های منطقه ۱۲ می توان خانه و آپارتمان کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان خریداری کرد.
اطلاعات به دست آمده از سامانه آتی فایل که به ۱۲ سایت اینترنتی دسترسی دارد و تمامی فایلهای عرضه شده به بازار مسکن را در ۱۴ استان و ۶۰۰ شهر تجمیع کرده، نشان میدهد چهار روز قبل یک آپارتمان ۴۵ متری ۱۲ سال ساخت با سند غیررسمی در طبقه همکف واقع در محله یافت آباد به قیمت ۳۸۵ میلیون تومان عرضه شده است. فروشنده می گوید که قابلیت دریافت سند تک برگی برای این واحد وجود دارد. اطلاعات این آگهی با صرف نظر کردن از فایلهای غیرواقعی و فروخته شده به دست آمد.
فیلترگذاری را که در بازه قیمتی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان قرار می دهیم با انبوه فایل ها در بازار مسکن شهر تهران مواجه می شویم. بجز واحدهای پیش فروش واقع در منطقه ۲۲ که عمدتاً قیمت پیش پرداخت آنها ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است، در محله های جنوبی تهران قابلیت خرید مسکن با نرخهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان وجود دارد. طبق اطلاعات سامانه آتی فایل در محله یافت آباد یک آپارتمان ۴۰ متری ۱۳ ساله با سند ۴۹۰ میلیون تومان فروخته می شود. در مرتضی گرد آپارتمانی نوساز بدون پارکینگ و بدون آسانسور ۴۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

کمترین نرخ مسکن در محله عباس آباد منطقه ۲۰
با آنکه متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۲۹.۶ میلیون تومان رسیده در محله عباس آباد واقع در منطقه ۲۰ متوسط قیمت هر متر مسکن ۹.۶ میلیون تومان است. هر متر خانه در خاورشهر ۹.۸ میلیون تومان، تقی آباد ۱۰ میلیون تومان، علائین ۱۰.۵ میلیون تومان، قیامدشت منطقه ۱۵ متری ۱۰.۸ میلیون تومان، دولتخواه جنوبی و بهشتی هرکدام متری ۱۰.۹ میلیون تومان است.
متوسط قیمت مسکن در محله هرندی واقع در منطقه ۱۲ متری ۱۲ میلیون تومان است. نرخ هر متر خانه در یافت آباد شمالی ۱۲.۱ میلیون تومان، مسگرآباد ۱۲.۲ میلیون تومان، مطهری در منطقه ۱۵ متری ۱۲.۲ میلیون تومان، نعمت آباد ۱۲.۳ میلیون تومان، اسماعیل آباد ۱۲.۴ میلیون تومان، باغ آذری ۱۲.۴ میلیون تومان، جوانمرد قصاب ۱۲.۵ میلیون تومان، شادآباد ۱۲.۶ میلیون تومان، ظهیرآباد و سیزده آبان هردو در منطقه ۲۰ متری ۱۲.۷ میلیون تومان و شهید کاظمی ۱۲.۹ میلیون تومان در هر متر مربع است. بدین ترتیب با نقدینگی ۶۳۵ میلیون تومان می توانید در محله سیزده آبان صاحب یک آپارتمان نقلی ۵۰ متری شوید.

قیمت در ۱۹ محله تهران در کانال ۱۳ میلیون تومان
همین طور در ۱۹ محله از شهر تهران متوسط قیمت آپارتمان در کانال ۱۳ میلیون تومان قرار دارد. این محله ها شامل علی آباد جنوبی، کیانشهر جنوبی، زمزم در منطقه ۱۷، رضویه، زهتابی، اتابک، نوروزآباد، امامزاده یحیی، وصفنارد، ولیعصر ـ بیسیم، شوش، فتح، امام خمینی، شهرک بعثت، شهید رجایی، مقدم، مظاهری، جلیلی و خلیج فارس شمالی هستند. در محله علی آباد جنوبی که میانگین قیمت هر متر خانه در آن ۱۳ میلیون تومان است با ۶۵۰ میلیون تومان می توان یک واحد ۵۰ متری خریداری کرد. متوسط قیمت مسکن در امامزاده یحیی ۱۳.۴ میلیون تومان، در شوش ۱۳.۵ میلیون تومان، شهرک بعثت واقع در منطقه ۱۶ متری ۱۳.۷ میلیون تومان و خلیج فارس شمالی ۱۳.۹ میلیون تومان است.
در محله های هفده شهریور و صاحب الزمان در منطقه ۱۸، مینایی و کیانشهر شمالی در منطقه ۱۵، استقلال دانشگاه، هاشم آباد، ولیعصر جنوبی، مختاری ـ تختی، ابوذر شرقی (منطقه ۱۷)، جوادیه، شکوفه جنوبی، انبار نفت، یافت آباد، صفائیه، طیب، امامزاده حسن، بوستان ولایت، مسعودیه و شهادت قیمت هر متر مسکن در کانال ۱۴ میلیون تومان قرار دارد. در محله مسعودیه واقع در منطقه ۱۵ متوسط قیمت هر متر خانه برمبنای آگهی های بهمن ماه ۱۳۹۹ بیش از ۱۴.۹ میلیون تومان است. یعنی برای خرید یک واحد ۵۰ متری نیاز به ۷۴۵ میلیون تومان نقدینگی دارید. میانگین قیمت مسکن در یافت آباد نیز ۱۴.۷ میلیون تومان، شکوفه ۱۴.۷ میلیون تومان، ابوذر شرقی ۱۴.۶ میلیون تومان، جوادیه ۱۴.۶ میلیون تومان، کیانشهر شمالی ۱۴.۲ میلیون توامن و هفده شهریور واقع در منطقه ۱۸ بیش از ۱۴ میلیون تومان است.
از طرف دیگر اطلاعات سامانه مذکور حاکی از آنست که طی چهار ماه اخیر بازار مسکن شهر تهران در محدوده ۳۰ میلیون تومان نوسان داشته و به صورتی در ثبات قرار دارد. در اسفندماه بازار به نقطه اوج قیمتی رسید که متوسط قیمتهای قطعی ۳۰ میلیون و ۲۴۷ هزار تومان شد. سپس در ماههای فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ قیمتها به ترتیب ۳.۱ درصد و ۱.۸ درصد کاهش پیدا کرد. باردیگر در خرداد با رشد ۳ درصدی قیمت مواجه بودیم که بنا بگفته کارشناسان نوعی ریزنوسان شمرده می شود.

یک کارشناس: بازار مسکن تا آخر سال آرام است
یک کارشناس اقتصاد مسکن می گوید: قیمت مسکن به دلایلی همچون رکود معاملات، افت شدید توان متقاضیان و تعدیل چشم انداز تورمی، افزایش چندانی نمی یابد و قطعا پایین تر از نرخ تورم عمومی خواهد بود.
مهدی روانشادنیا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: رشد ۳ درصدی متوسط قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه را به دو دلیل نمی گردد شروع یک روند افزایشی در بازار دانست؛ برای اینکه از آذرماه سال قبل شدت نوسانات بازار مسکن گرفته شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است. انتظار می رود تا آخر سال ۱۴۰۰ با همین وضعیت مواجه باشیم و اساسا نرخ افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم عمومی خواهد بود.
وی ادامه داد: دلیل دوم این است که آنقدر تعداد معاملات کم شده که چندان نمی توان روی میانگین قیمت حساب کرد. خرداد امسال در ۱۲ منطقه از تهران تعداد معاملات کمتر از ۲۰۰ فقره بود بدین سبب داده های قیمتی گمراه کننده است. با همه ابهاماتی که وجود دارد می توان تا حد زیادی به این نتیجه رسید که به علت رکود حاکم بر بازار و کاهش انتظارات تورمی در سال ۱۴۰۰ جهش قیمتی در بازار مسکن نخواهیم داشت.

متوسط قیمت هر متر خانه در تهران ۲۹.۶ میلیون تومان
بدین سبب گزارش، طبق اعلام بانک مرکزی، در خرداد ۱۴۰۰ متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۲۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و زمان مشابه در سال قبل به ترتیب ۳ و ۵۶.۶ درصد بالا رفته است. همین طور تعداد معاملات انجام شده در این ماه معادل ۵.۱ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۲.۷ درصد کاهش و در مقایسه با ماه قبل ۲۹.۶ افزایش را نشان میدهد.
منبع:

1400/04/20
13:27:11
5.0 / 5
225
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات