یک کشور دیگر هم رمزارزها را به رسمیت شناخت

یک کشور دیگر هم رمزارزها را به رسمیت شناخت بعد از السالوادور، رمزارزها بوسیله ی یک کشور دیگر هم قانونی اعلام شدند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از فاکس بیزینس، دولت کوبا تصمیم گرفته تا به علت آنچه که منافع اقتصادی ملی خوانده است، رمزارزها را به رسمیت بشناسد. دولت در روزنامه رسمی این کشور ضمن اشاره به این که مطابق قانون شماره ۲۱۵، بانک مرکزی قوانین جدید در مورد نحوه قانونمندی رمزارزها را طراحی خواهد نمود افزوده است از این پس ارائه کنندگان خدمات در رابطه با ارزهای دیجیتالی در این کشور باید از بانک مرکزی مجوز فعالیت بگیرند.
کوبا که در سالهای اخیر تحت تأثیر تحریم های آمریکا با مشکلات اقتصادی گسترده ای روبرو شده، بعد از السالوادور به دومین کشور جهان تبدیل می شود که به صورت رسمی رمزارزها را به رسمیت شناخته است. از مدت ها پیش این گمانه زنی وجود داشت که کوبا بعد از ممنوع اعلام کردن دلار در این کشور، برای انجام تبادلات ارزی خود و برقرای جریان سرمایه ورودی جدید از ظرفیت رمزارزها بهره گیرد.
در سال ۲۰۲۰ شرکت وسترن یونیون که اصلی ترین کانال تبادل ارزی کوبا با جهان خارج بود اعلام نمود به علت تحریم های آمریکا، فعالیت هایش را در این کشور متوقف خواهد نمود و توقف این فعالیت ها بعد از ۲۰ سال سبب شد تا حدود ۴۰۰ شرکت کوبایی استفاده کننده از خدمات این شرکت گرفتار مشکلات جدی در تبادل ارز شوند.
به علت مشکلات اقتصادی ایجاد شده، تابحال تظاهراتی ضد دولت رخ داده که طبق پیشبینی خیلی از اقتصاددانان، مشکلات اقتصادی این کشور تشدید خواهند شد.
در ماه های اخیر استفاده از رمزارزها در میان شهروندان کوبایی رواج زیادی یافته است. با عنایت به مهاجرت گسترده مردم این کشور به خارج، رمزارزها به راهی محبوب برای فرستادن پول مهاجرین برای خانواده هایشان تبدیل گشته است. تصمیم دولت برای قانونمندی بازار رمزارزها می تواند منجر به درآمد مالیاتی جدید برای دولت شود اما معلوم نیست که واکنش وزارت خزانه داری آمریکا به کسانی که تلاش کنند از این طریق تحریم ها را دور بزنند، چه خواهد بود.
منبع:

1400/06/07
13:22:28
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات