مبارزه سهام آسیایی بر سر خروج از بورس

مبارزه سهام آسیایی بر سر خروج از بورس ساسان گستر: بازارهای اصلی آسیا برای اختتام هفته با عقب نشینی هنگ کنگ یک روز متفاوت را پشت سر گذاشتند و توکیو نهمین روز متوالی مثبت را مشاهده کرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا و به نقل از استاک نیوز، سهام چین و هنگ کنگ به علت نگرانی درباره اظهارات مقامات ارشد فدرال رزرو و خطرات خروج ایالات متحده از لیست شرکت های چینی تحت فشار قرار گرفتند.
تنظیم کننده های حسابداری شرکت های دولتی ایالات متحده اظهار داشت که به تعامل با تنظیم کننده های چینی برای دسترسی به سوابق حسابرسان خود ادامه می دهد اما این سوال که آیا دولت چین به قانون جدید لیست بندی ایالات متحده دسترسی لازم را می دهد نامشخص باقی ماند.
تنظیم کننده اوراق بهادار چین در این ماه اظهار داشت: مطمئن است که با همتایان آمریکایی خود در مورد نظارت بر اوراق بهادار به توافق خواهد رسید، بعد از آن که سهام چینی در لیست ایالات متحده سقوط کرد و نخستین شرکت های چینی بالقوه حذف شدند.
رییس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز اظهار نمود: فدرال رزرو باید نرخ بهره را «به موقع» امسال و در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.
شاخص هانگ سنگ ۲.۴۷ درصد یا ۵۴۱.۰۷ واحد سقوط کرد و به ۲۱۴۰۴.۸۸ واحد رسید. شاخص ترکیبی شانگهای ۱.۱۷ درصد یا ۳۸.۰۲ واحد کم شد و به ۳۲۱۲.۲۴ واحد رسید، در صورتیکه شاخص ترکیبی شنژن در دومین بورس چین ۱.۴۳ درصد یا ۳۰.۶۱ واحد کم شد و به ۲۱۱۳.۷۳ واحد رسید.
غول های فناوری لیست شده در هنگ کنگ ۵ درصد سقوط کردند و گروه Meituan و گروه علی بابا (Alibaba) به ترتیب ۸.۲ درصد و ۵.۶ درصد سقوط کردند. شرکت های بهداشت و درمان که در شهر تجارت می کنند ۷ درصد کاهش یافتند.
شاخص بلوتراشه CSI۳۰۰ با ۱.۸ درصد کاهش به ۴۱۷۴.۵۷ واحد و شاخص شرکت های چین با ۳.۲ درصد کاهش به ۷۲۸۳.۹۲ واحد رسید.
شاخص کلیدی نیکی توکیو در روز جمعه بعد از صعودهای آمریکا برای نهمین روز متوالی افزوده شد اما به علت برداشت سود و زیان سهام آسیایی، رشدها محدود شد.
شاخص نیکی ۲۲۵ به میزان ۰.۱۴ درصد یا ۳۹.۴۵ واحد افزوده شد و در ۲۸۱۴۹.۸۴ به انتها رسید، در صورتیکه شاخص گسترده تر تاپیکس ثابت بود و ۰.۰۹ واحد کم شد و به ۱۹۸۱.۴۷ رسید.
سهام هند با شاخص نیفتی ۵۰ بمبئی ۰.۴۰درصد یا ۶۹.۷۵ واحد کم شد و در ۱۷۱۵۳.۰۰ بسته شد. هفته گذشته، لیو هه، معاون نخست وزیر چین اظهار داشت: پکن از اقتصاد داخلی و بازار مالی حمایت خواهدنمود. این بیانیه در ابتدا موجب افزایش سهام چین و هنگ کنگ شد.
بازده ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده که منجر به فروش گسترده تر اوراق قرضه شده است، در روز جمعه بعد از رسیدن به اوج سه ساله بالای ۲.۴۱ درصد در این هفته، در ۲.۳۴ درصد باقی ماند. با تلاش معامله گران برای تجدیدنظر در انتظارات افزایش نرخ بهره، در دو هفته گذشته ۷۵ واحد در ثانیه بالا رفته است.
قیمت هر اونس طلا ثابت ماند و در ۱۹۵۹ دلار در روز افزوده شد.
قیمت نفت در روز جمعه به کاهش اندکی ادامه داد. نفت خام برنت با ۱.۳ درصد کاهش به ۱۱۷.۷۸ دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا با ۱.۶ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار در هر بشکه رسید اما قیمت ها همچنان برمبنای استانداردهای تاریخی بسیار بالا بود.
منبع:

1401/01/07
12:41:54
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات