بانك مركزی اعلام كرد

تراکنش های بانکی غیرمعمول شناسایی و مسدود شدند

تراکنش های بانکی غیرمعمول شناسایی و مسدود شدند بانک مرکزی در آخرین اقدام با نظارت هوشمند و قرائن قوی قانونی بر تراکنش های بانکی، بعضی از تراکنش های غیرمعمول که هدف قانونی یا اقتصادی مشخصی نداشتند و دارای معیارها و قرائن قوی دال بر وقوع تخلف و انجام معاملات غیر مجاز و غیرقانونی بوده اند، شناسایی و ضمن مسدود کردن وجوه مربوطه، مدیران خاطی را برکنار کرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی با بیان مطلب فوق تصریح کرد که در همین راستا به اطلاع هموطنان گرامی می رساند، بعضی از رؤسای شعب بانکی و مدیران مناطقی که بدون رعایت چارچوب قانونی مبادرت به کارسازی آن تراکنش ها کرده اند، از کار برکنار شدند.
بررسی های بانک مرکزی از آن حکایت می کند که تعداد قابل توجهی از حساب های سپرده بانکی دارای تراکنش های مشکوک به پولشویی، در شمول حساب های اجاره ای قرار دارند. در این حساب ها، افراد کلاهبردار با فریب صاحبان حساب های بانکی مبادرت به اجاره حساب بانکی اشخاص کرده و متعاقباً مبادرت به تسویه وجوه در ارتباط با فعالیتهای غیر مجاز خود از راه آنها می کنند.

ازاین رو، بانک مرکزی ضمن اعلام مجدد اینکه مسئولیت تمام تراکنش ها و مبادلاتی که از راه حساب و کارت بانکی انجام می شود بر عهده دارنده آن است، متذکر می شود که صاحبان حساب های اجاره ای علاوه بر اینکه باید نزد مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی پاسخگو باشند، امکان دارد از برخی حمایت های اجتماعی نظیر دریافت یارانه های نقدی و غیرنقدی محروم شوند.
منبع:

1401/02/21
20:06:45
5.0 از 5 امتیاز
241
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات