معاون وزیر صمت:

مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد

مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد ساسان گستر: معاون تجارت و خدمات وزارت صمت از اختتام موفقیت آمیز سه مرحله از توزیع ضربتی روغن خوراکی و شروع مرحله چهارم آگاهی داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا شاه میرزایی با بیان این خبر اظهار داشت: از شروع اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها، توزیع ضربتی روغن خوراکی با همکاری شرکت های پخش در چهار مرحله شروع شد که سه مرحله آن بصورت موفقیت آمیز به انتها رسید و مرحله چهارم آن در حال انجام می باشد. در حقیقت ما از شرایط حاد کمبود روغن خوراکی در فروشگاه ها عبور کرده ایم.
وی اضافه کرد: با اجرای این مراحل، مشکلات به وجود آمده در توزیع روغن خوراکی که در ایام نخست اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها پیش آمده بود تا ۹۰ درصد رفع شد و امروز می توانیم ادعا نماییم که شرکت های پخش به حداقل ۹۰ درصد از خرده فروشی ها برای فروش روغن مراجعه نموده اند و واحدهای صنفی ای که خرید نکرده اند، خودشان نخواسته اند.
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه خرده فروشی های در رابطه با طرح مردمی سازی یارانه ها بیش از ۵۰۰ هزار واحد هستند، اعلام نمود: به سبب خرید بیش تر مردم در ایام قبل از اجرای طرح و عرضه کم تر، کمبود کالاهایی مانند روغن در فروشگاه ها جدی بود؛ اما در طرح توزیع ضربتی به سرعت توانستیم این کمبود را جبران نماییم.
وی در تشریح اقدامات انجام شده در مراحل نخست این طرح اظهار داشت: در مرحله نخست، توزیع سریع روغن خوراکی در فروشگاه های زنجیره ای را مورد توجه قرار دادیم که در دو روز به سرعت بیش از ۶۰ درصد فروشگاه های زنجیره ای، دارای روغن خوراکی برای فروش بودند؛ مرحله دوم، مانع زدایی از شرکت های پخش بود که با همکاری دستگاه های نظارتی و بازرسی، این مرحله نیز با موفقیت انجام شد و اختلاف نظرها و تفسیرهای متفاوتی که در مورد مفهوم احتکار، ترکیب کالاهای پایه و کالاهای دارای ارزش افزوده و همین طور چگونگی درج قیمت بر روی کالا بود، رفع شد و موانعی که از طرف دستگاه های نظارتی در راه پخش سریع کالا به وجود آمده بود برداشته شد.
شاه میرزایی افزود: همین طور در مرحله سوم اجرای طرح، نرخ توزیع مویرگی در خرده فروشی ها به سه برابر وضعیت عادی رسید و حتی از شرکت های پخش که در زمینه روغن فعالیت نمی کردند خواستیم که در این طرح کمک کنند و شرکت های پخش روغن نیز در قالب عملیات ضربتی، حجم فعالیت خودرا زیاد کردند.
معاون وزیر صمت از اصلاح درصدهای سود شرکت های پخش و خرده فروشی ها بعنوان مرحله چهارم اصلاح نظام توزیع کالاهای اساسی نام برد و اشاره کرد: در مجموع باید از شرکت های پخش و فروشگاه های زنجیره ای بصورت ویژه تشکر کنم که در اجرای طرح ضربتی روغن بصورت جهادی در کنار ما بودند و تمام توان و ظرفیت خودرا برای برطرف نمودن نگرانی های مردم به میدان آوردند.
وی درباره خبر منتشره درباب درخواست معاونت تجاری وزارت جهاد کشاورزی برای جابه جایی اختصاص ارز کالاهای اساسی از ارز ترجیحی به ارز نیمایی نیز توضیح داد: این جابه جایی در سامانه اعمال شده است و واردکنندگان کالاهای اساسی مانند روغن از فردا می توانند از ارز نیمایی استفاده کنند.


منبع:

1401/02/29
14:16:29
5.0 / 5
180
تگهای خبر: ارز , تجارت , توزیع , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات