تضعیف پوند با نرخ بهره بالاتر همراه شد

تضعیف پوند با نرخ بهره بالاتر همراه شد به گزارش ساسان گستر رئیس بانک مرکزی انگلیس اعتقاد دارد که ضعیف بودن پوند زمینه ساز افزایش چشم گیر نرخ بهره است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بیزنس، کاترین مان اظهار داشت: بانک انگلستان (BOE) باید نرخ ها را سریعتر از عملکرد کنونی افزایش دهد چونکه ضعف در ارزش پوند بر فشارهای تورمی در بریتانیا می افزاید.
رئیس بانک مرکزی انگلیس اظهار نمود: به نظر من، یک حرکت سیاستی قوی تر، این خطر را می کاهد تا تورم داخلی که قبلا بوجود آمده است توسط تورم وارداتی از راه کاهش ارزش پوند تقویت شود.
بانک انگلیس بار دیگر نرخ بهره معیار خویش را ۲۵ واحد پایه در روز پنجشنبه گذشته افزایش داد و به ۱.۲۵ درصد رساند و اعلام نمود که در صورت نیاز آماده است برای از بین بردن خطرات ناشی از تورم به صورت موثر عمل کند.
مان و دو عضو دیگر کمیته سیاست پولی ۹ نفره به افزایش ۵۰ واحدی رای دادند.
وی اظهار داشت: نشانه هایی وجود دارد که بیان می کند، جهش تورم در بریتانیا که در ماه آوریل به ۹.۰ درصد یعنی بالاترین رقم در ۴۰ سال قبل رسید بیشتر و پایدارتر می شود و این تورم بعد از اقدامات حمایتی دولت برای خانوارها شتاب بیشتری پیدا کرده است.
افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده و بانک مرکزی اروپا منجر به فشار نزولی بیشتر بر پوند استرلینگ می شود که بر فشارهای تورمی می افزاید.
مان اظهار داشت: در بین مدت زمانی که حمایت داخلی از تقاضا کم می شود و ضعف در منابع خارجی تقاضا کاسته می شود، درب را برای تغییر نرخ سیاست باز می کنم.1401/04/01
11:42:12
5.0 از 5 امتیاز
152
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات