قیمت جهانی طلا همچنان در سراشیبی سقوط

قیمت جهانی طلا همچنان در سراشیبی سقوط ساسان گستر: قیمت طلا باتوجه به تمرکز بر افزایش نرخ بهره و رکود، همچنان پایین تر می رود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، شهادت پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا این هفته در مقابل کنگره، چشم انداز اقتصادی بدی را ترسیم کرد که شامل کاهش مداوم تولید ناخالص داخلی ملی همراه با افزایش مداوم نرخ بهره خواهد بود. در طول شهادت او، مشهود بود که تفاوت ظریفی در راه کلام او وجود داشت که مشخص نبود و تغییری شگرف نسبت به روش اصلاح شده معمول او داشت. وی به صراحت اظهار داشت که فدرال رزرو بیش از همه یک هدف در ذهن دارد و آن کاهش سطح تورم است. آنها قاطعانه اعلام نمودند که اقدامات فدرال رزرو به احتمال زیاد منجر به رکود خواهد شد تا فرود نرم.
یاهو فاینانس رفتار کلی او را به روشی واضح نشان داد و عنوان کرد: او اظهار داشت که رکود ناشی از انقباض پولی فدرال رزرو همچنان یک احتمال باقی می ماند. پاول اظهار داشت که مبارزه فدرال رزرو با تورم، بدون قید و شرط بود، به این معنا که هیچ چیز مانع آن نخواهد شد.
بازبینی های فدرال رزرو در سیاست پولی آنها اقتصاد را منقبض می کند و موجب رکود می شود. آخرین گزارش تولید ناخالص داخلی نشان داد که ایالات متحده یک توسعه اقتصادی دارد که به رشد ۶.۹ درصدی در تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ منجر گردیده است. برای سه ماهه اول سال جاری آخرین وقوع سه ماهه به سه ماهه کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رخ داد. با این وجود، سه ماهه بعدی (سه ماهه سوم ۲۰۲۰) افزایش قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی ملی نشان داد.
بنا بر این است که گزارش هفته آتی بسیار اهمیت دارد. در روز چهارشنبه، ۲۹ ژوئن، دفتر تحلیل اقتصادی، گزارش سه ماهه اول تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را منتشر خواهدنمود. برمبنای برآورد پیشرفته منتشره در ۲۸ آوریل، تولید ناخالص داخلی واقعی با نرخ سالانه ۱.۵ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کم شد. سه ماهه چهارم، تولید ناخالص داخلی واقعی ۶.۹ درصد افزوده شد.
هم اکنون، احتمال زیادی وجود دارد که اقدامات فدرال رزرو منجر به رکود شود. سوال این نیست که آیا ایالات متحده وارد رکود می شود یا خیر، بلکه سوال این است که رکود در چه زمانی شروع می شود و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.
در صورتیکه رکود می تواند قیمت طلا را تثبیت کند و تورم بالاتر مطمئنا صعودی برای فلز زرد گرانبها ایجاد می کند، افزایش نرخ های بهره به تمرکز اصلی بر قیمت آتی طلا تبدیل گشته و از مارس سال جاری قیمت ها را کاهش داده است. طلا از بالاترین رقم ۲۰۷۰ دلار در ماه مارس به قیمت فعلی طلا و ۱۸۲۸ دلار اندکی بیش از ۱۲ درصد کم شده است.
در صورتیکه بنظر می رسد بسته به میزان تهاجمی فدرال رزرو در ارتباط با افزایش بیشتر نرخ بهره، حمایت قوی از طلا در ۱۸۰۰ دلار وجود دارد. قیمت طلای جهانی قبل از تعطیلی بازار ۱۸۲۶ دلار و ۴۰ سنت و همین طور قیمت طلای آمریکا نیز ۱۸۲۷ دلار و ۴۰ سنت بود.
طبق گزارش کیتکو، علاوه بر گزارش تولید ناخالص داخلی که مقرر است روز چهارشنبه منتشر شود، دولت روز پنجشنبه، آخرین اعداد اصلی تورمی خودرا هنگام انتشار گزارش شاخص قیمت PCE ایالات متحده منتشر خواهدنمود.
منبع:

1401/04/04
16:55:41
5.0 از 5 امتیاز
257
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات