افزایش 5 درصدی ظرفیت تولید نیروگاه ری

افزایش 5 درصدی ظرفیت تولید نیروگاه ری به گزارش ساسان گستر مدیرعامل نیروگاه ری اظهار داشت: با تعمیر یک واحد نیروگاه ری حدود ۵ درصد به ظرفیت آن اضافه گردید.به گزارش ساسان گستر به نقل از صدا و سیما، حمید بادرستانی عنوان کرد: با همت یک شرکت دانش بنیان و ساخت قطعات مربوطه برای یک واحد نیروگاهی که چند سال قبل از مدار خارج شده بود ۵ درصد به ظرفیت تولید نیروگاه اضافه گردید.
وی اظهار داشت: برای تأمین این قطعات از خارج می بایست حداقل ۱۰ میلیارد تومان هزینه می شد، اما ساخت این قطعات در داخل با یک میلیارد تومان به سرانجام رسید.
مدیرعامل نیروگاه ری همینطور افزود: با وجود گرمای هوا و لزوم تأمین برق، این نیروگاه می تواند در یک شبانه روز برق دو ساعت شهر تهران را تأمین کند و همینطور نقش زیادی در تأمین و تثبیت ولتاژ صنایع جنوب تهران را دارد.
وی اضافه کرد: سوخت اصلی نیروگاه ری، گاز است به نحوی که بیشتر از ۹۵ درصد مصرف آن گاز می باشد و امکان استفاده از سوخت مازوت را ندارد بنابراین این نیروگاه حداقل آلایندگی را دارد.
مدیرعامل نیروگاه ری اظهار داشت: نیروگاه ری با قدمت حدود ۵۰ سال و دارای ۲۰ واحد نیروگاهی است و ظرفیت تولید (راندمان) آن ۲۴ درصد است.
بادرستانی همینطور افزود: متخصصان این نیروگاه در بعضی مواقع در دمای بالای ۲۰۰ درجه با بستن کوله پشتی یخ و خیس کردن لباس های خود برای تعمیرات اقدام می کنند که جا دارد برای برقی که با این شرائط تولید می شود هموطنان مدیریت مصرف بیشتری داشته باشند.
معاون مهندسی نیروگاه ری هم اظهار داشت: از سال قبل طرح نوسازی نیروگاه در دستور کار قرار گرفته است و واحدهای نیروگاهی جدید آن تا سال ۱۴۰۳ وارد مرحله تولید خواهند شد.
مهدی تاجیک اضافه کرد: با ورود این واحدها راندمان فعلی نیروگاه به حدود ۵۰ درصد می رسد.
وی افزود: بعد از ورود واحدهای جدید، با مقدار سوختی که الان برای تولید ۵۰۰ مگاوات مصرف می نماییم می توانیم دو و نیم برابر تولید فعلی یعنی حدود ۱۲۰۰ مگاوات، برق تولید نماییم.
معاون مهندسی نیروگاه ری اضافه کرد: حدود ۹۰ درصد تجهیزات نوسازی نیروگاه از راه شرکتهای دانش بنیان داخلی همچون شرکت مپنا تأمین خواهد شد که با این اقدام حداقل ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد.
گفتنی است نیروگاه گازی ری در جاده قدیم قم در باقرشهر در ۷ کیلومتری شهرری و در نزدیکی پالایشگاه تهران قرار دارد.


منبع:

1401/04/13
20:02:29
5.0 از 5 امتیاز
162
تگهای خبر: ارز , پالایشگاه , تولید , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات