هند برای جهان چراغ سبز روشن کرد

هند برای جهان چراغ سبز روشن کرد ساسان گستر: ممکنست هند به کارخانه های قند اجازه دهد بیش از آنچه قبلا مجاز بودند، صادرات داشته باشند تا به آنها کمک نماید از نکول قراردادها جلوگیری نمایند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، به نقل از بلومبرگ، افرادی که خواسته اند نامشان فاش نشود، گفته اند که دولت هند درحال بررسی چراغ سبز فروش اضافی ۱.۲ میلیون تن شکر برای سال منتهی به ۳۰ سپتامبر است و این بالاتر از سهمیه فعلی ۱۰ میلیون تنی است.
هند، دومین تولیدکننده بزرگ شکر در جهان، صادرات خودرا در ماه می محدود کرد تا از ذخایر غذایی خود محافظت کند. حالا، با توجه به این که موجودی انبارها برای تامین مصرف داخلی کافی به نظر می آید، تولیدکنندگان درخواست کرده اند که محموله ها را بالا برند. هرگونه صادرات اضافی امسال ممکنست قیمت های جهانی را تحت فشار قرار دهد.
آدیتیا جونجونوالا، رییس انجمن کارخانه های قند هند از دولت خواسته بود که اجازه ارسال یک میلیون تن دیگر شامل ۷۰۰ هزار تن خام را بدهد. او اظهار داشت که قسمتی از این حجم قبلا قرارداد بسته شده است. حتی بعد از صادرات یک میلیون تن اضافی در این فصل، این کشور بیش از ۶ میلیون تن در انبارهای بسته در ۳۰ سپتامبر خواهد داشت که برای پاسخگویی به تقاضای محلی در ماه اکتبر کافی است.
جونجونوالا گفته که از سهمیه فعلی، کارخانه ها تا حالا رکورد ۹.۴ میلیون تن را در این فصل صادر کرده اند و بقیه هنوز ارسال نشده است و هنوز قیمت های داخلی پایین است. وی اظهار داشت: امیدواریم دولت با درخواست ما موافقت کند تا در سال آینده محصول خوبی داشته باشیم.
هند در سال قبل بزرگ ترین صادرکننده شکر بعد از برزیل بود و اندونزی، بنگلادش، مالزی و دبی را همچون مشتریان خود می داند. هند تا سال قبل و زمانی که صادرات به رکورد ۷.۲ میلیون تن رسید، به ندرت بیش از ۷ میلیون تن حمل کرد.
منبع:

1401/04/30
17:22:05
5.0 از 5 امتیاز
144
تگهای خبر: تولید , دولت , صادرات , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات