چشم انداز غم انگیز یوان

چشم انداز غم انگیز یوان ساسان گستر: یوان ماه آگوست را با کندی شروع کرد و کاهشی را که در پنج ماه گذشته متحمل شده بود ادامه داد، در صورتیکه اقتصاد چین همچنان نگران قرنطینه های کووید و تشدید تنش های بین المللی است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا و به نقل از فایننس، آخرین داده های اقتصادی، هم از طرف اداره ملی آمار و هم نظرسنجی خصوصی نشان داد که فعالیت کارخانه ها در ماه جولای در بحبوحه نگرانی های مداوم در مورد قرنطینه های کووید و چشم انداز تیره جهانی که تقاضا را تحت فشار قرار داده کم شده است.
آلوین تان، رییس استراتژی FX آسیا در RBC Capital Markets اظهار داشت که خوانش شاخص مدیران خرید (PMI) وضعیت شکننده اقتصاد را برجسته می کند.
با نشانه های فزاینده در خصوص این که پکن علاقه ای به اعمال محرک های بزرگ برای دستیابی به هدف رشد اقتصادی در سال ندارد و در عوض به دنبال بهترین نتیجه است، بانک خلق چین (PBOC) ممکنست مجبور شود برای پشتیبانی از اقتصاد بر کاهش نرخ ارز تکیه کند.
تان اضافه کرد: رشد جهانی و تقاضای صادرات در ماه های آتی بیشتر ضعیف می شود.
یوان فراساحلی در ۶.۷۴۹۹ در هر دلار باز شد و ظهر به ۶.۷۵۱۵ تغییر نمود که ۸۲ پیپ کمتر از اواخر جلسه قبلی بسته شد.
پیش از باز شدن بازار، بانک خلق چین نرخ میانی را ۶.۷۴۶۷ در هر دلار تعیین کرد که ۳۰ پیپ ضعیف تر از نرخ قبلی ۶.۷۴۳۷ بود.
معامله گران گفتند که بیشتر تمرکز بازار در این هفته بر روی تور آسیایی نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و توقف احتمالی در تایوان خواهد بود که می تواند موجب سردی روابط بین پکن و واشنگتن شود.
رییس جمهور چین، شی جین پینگ هفته گذشته به همتای آمریکایی خود جو بایدن هشدار داد که واشنگتن باید به اصل چین واحد پایبند باشد.
در اواسط روز، شاخص جهانی دلار نسبت به بسته شدن قبلی ۱۰۵.۹۰۳ کم شد، در صورتیکه یوان فراساحلی ۶.۷۶۰۸ در هر دلار معامله شد.
منبع:

1401/05/11
12:04:39
5.0 از 5 امتیاز
152
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات