رئیس سازمان حفظ نباتات كشور:

ایجاد پایانه صادراتی در آستارا در دستور کار است

ایجاد پایانه صادراتی در آستارا در دستور کار است به گزارش ساسان گستر، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ضمن اشاره به نامناسب بودن وضعیت مرکز قرنطینه نباتات در مرز آستارا اظهار داشت: ایجاد پایانه صادراتی در دستور کار است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، شاهپور علایی مقدم قبل از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز قرنطینه نباتات مرز زمینی آستارا عنوان کرد: کمک به حفظ نباتات از دست عوامل زیان رسان بعنوان یکی از مهم ترین اهداف سازمان حفظ نباتات کشور از اولویت ها می باشد.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ضمن اشاره به وضعیت کنونی مرکز قرنطینه نباتی در مرز زمینی شهرستان آستارا اظهار داشت: وضعیت فیزیکی، نیروی انسانی و بسترهای لازم فناوری در این واحد راضی کننده نبود و بایستی در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه این سفر و بازدید به دستور و تاکید وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: دولت توجه ویژه ای به حوزه ترانزیت و صادرات به کشورهای منطقه دارد که یکی از این پیگیری ها فعال سازی کریدور شمال جنوب است.
علایی مقدم ضمن اشاره به ایجاد تحول اساسی در منطقه توسط ایران در صورت فعال شدن کریدور شمال- جنوب اضافه کرد: در صورت راه اندازی این کریدور که در دستور کار دولت قرار گرفته است تحول عمده ای در حوزه اقتصادی صورت می گیرد.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی به کشورهای حاشیه خزر به دیپلماسی بیشتری نیاز داریم، اضافه کرد: با صحبت هایی که با مسئولین عالی داشته ایم، مرکز پایانه صادراتی منظم و استاندارد در شهرستان آستارا ایجاد می شود.


منبع:

1401/06/21
14:11:18
5.0 از 5 امتیاز
170
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات