کدام کشورها بالاترین تورم را دارند؟

کدام کشورها بالاترین تورم را دارند؟ ساسان گستر: اتاق تجاری تهران در تازه ترین گزارش خود به بررسی وضعیت برخی فاکتورهای اقتصادی مانند تورم میان برخی از کشورهای منتخب پرداخته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی های انجام شده در ماه جولای ۲۰۲۲ در قیاس با ماه مشابه سال قبل، کشور آرژانتین بیشترین تورم را داشته است. در طول این زمان میزان افزایش نرخها در این کشور آمریکای جنوبی نزدیک به ۸۰ درصد بوده است.
در رتبه دوم این جدول، ترکیه قرار گرفته و نرخها در فاصله یک سال ۷۱ درصد در این کشور بالا رفته اند.
بعد از آن ایران با تورم نقطه به نقطه ۵۴ درصدی در تیر ماه قرار گرفته است. البته این عدد در اقتصاد ایران تغییر کرده و برمبنای برآوردی که مرکز آمار از تورم نقطه به نقطه شهریور ماه داشته این عدد به زیر ۵۰ درصد بازگشته است.
همین طور در طول این زمان تورم پاکستان حدودا ۲۵ درصد، لهستان و روسیه ۱۵ درصد، شیلی ۱۳ درصد، ازبکستان ۱۲ درصد و گرجستان نیز ۱۱ درصد بوده است.
در بین کشورهایی که کمترین تورم را داشته اند، عمان با ۲.۶ درصد صدرنشین است و بعد از آن عربستان سعودی و چین با ۲.۷ درصد قرار دارند. اندونزی و قطر تورمی کمتر از پنج درصد داشته اند و تورم عراق و هندوستان نیز حدود پنج درصد بوده است.
آمارها نشان میدهد که میانگین تورم در منطقه یورو حدودا ۹ درصد، در آمریکا ۸.۵ درصد و در آلمان ۷.۵ درصد بوده است.
بررسی تورم اقلام خوراکی و آشامیدنی در ماه آگوست نشان میدهد که زیمباوه با ثبت عدد ۳۵۳ درصدی بالاترین تورم را در این عرصه به خود مختص کرده است. لبنان با ۲۴۰ درصد، ونزوئلا با ۱۳۱ درصد و سریلانکا ۹۱ درصد در رده های بعدی قرار گرفته اند.
همین طور در طول این مدت تورم اقلام خوراکی در ترکیه ۹۰ درصد، ایران ۸۱ درصد، آرژانتین ۶۶ درصد و مولداوی ۳۸ درصد بوده است.
اتاق تجاری تهران وضعیت رشد اقتصادی پنج کشور در فصل دوم سال ۲۰۲۲ را نیز بررسی نموده است. در طول این مدت، رشد اقتصادی هند، جهشی جدید را تجربه کرده و عربستان سعودی نیز برای دومین فصل متوالی رشد اقتصادی دو رقمی را ثبت کرده است.
با وجود تحریم های آمریکا، رشد اقتصادی ایران نیز همچنان مثبت باقی مانده از ۲.۲ درصد در فصل نخست سال جاری میلادی به ۳.۸ درصد در فصل دوم این سال رسیده است.1401/07/07
12:34:39
5.0 از 5 امتیاز
177
تگهای خبر: آمریكا , بازرگانی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات