مرتضوی در نشست با ۴۰ كارآفرین برتر:

تقویت کانون های کارآفرینی در کشور

تقویت کانون های کارآفرینی در کشور به گزارش ساسان گستر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه کارآفرینی اظهار داشت: کانون های استانی و ملی کارآفرینی و اشتغال آفرینی با همراهی دولت و بخش خصوصی ایجاد می شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، «سید صولت مرتضوی» در نشست با ۴۰ کارآفرین برتر استانی و ملی که امروز جمعه بیستم آبان در محل این وزارتخانه برگزارشد، اضافه کرد: تقویت بخش خصوصی و مردمی سازی اقتصاد، راهبرد ویژه دولت بر طبق دیدگاه های رییس جمهور و سیاست های دولت مردمی سیزدهم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جغرافیای سیاسی جمهوری اسلامی ایران و موقعیت راهبردی آنرا بستری مهم برای توسعه و افزایش راندمان توصیف کرد.
وی با اعلان اینکه موفقیت ها و میزان راندمان امروز ما متناسب با استعدادها و ظرفیت های موجود نیست، اظهار داشت: حل دغدغه های کارآفرینان در رفع موانع جهش تولید در کنار ارائه بسته های تشویقی با بهره گیری از مصوبه کارآفرینان پیشرو راهگشا و اثربخش است.
مرتضوی اظهار داشت: تقویت اقتصاد معدن، توسعه اکتشافات، استخراج و فرآوری یکی از ظرفیت های مغفول کشور و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که می تواند ارزآوری و اشتغال آفرینی قابل توجهی به همراه داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم جهاد سازندگی در عرصه کارآفرینی و تولید تاکید و اظهارکرد: دخالت دولت ها در تولید و اقتصاد، مانعی جدی در راه توسعه است.
وی اظهار داشت: دولت باید مشوق، سیاستگذار و ناظر بر کارآفرینی باشد و بخش خصوصی را برای راهبری خط مقدم اقتصاد مقاومتی و اشتغال آفرینی تقویت کند.
مرتضوی با تاکید باردیگر بر این که دولت بدنبال بنگاه داری نیست، اضافه کرد: وظیفه اصلی ما پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است و در امتداد تحقق آن کارآفرینان برتر کشور را مشاورین امین خود می دانیم.
وزیر کار اظهار داشت: اشتغال و اقتصاد پویا با اهمیت ترین درخواست مردم از حاکمیت است و دشمن با سوءاستفاده از این مطالبه به حق مردم، زمینه آشوب و کاهش سرمایه اجتماعی را در کشور دنبال می کند.
وی توجه به آموزش و مشاوره به کسب و کارهای جوان را بسیار مهم دانست و اظهارکرد: نشست با کارآفرینان برتر بصورت مستمر و هدفمند و با هدف اطلاع از موانع تولید و اشتغال آفرینی در کشور دنبال می شود.
مرتضوی اظهار داشت: مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه به عنوان نظام مسائل پیش روی تولید، کارآفرینی و اشتغال آفرینی کشور بصورت دسته بندی شده تقدیم رییس جمهور نیز خواهد شد.
تسهیل کارهای اقتصادی کارآفرینان برتر کشور
«محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه به برنامه های این معاونت برای تسهیل کارهای اقتصادی کارآفرینان برتر کشور اشاره نمود و اظهار داشت: اشتغال آفرینی به مفهوم واقعی نیازمند پیگیری مسائل در همه سطوح حاکمیت است.
وی اضافه کرد: کار آفرینان برتر کشور علی رغم مشکلات و موانع موجود توانسته اند، در میزان اشتغال، نوآوری، صادرات، راندمان و مسئولیت اجتماعی موفق و سرآمد باشند.
معاون وزیر کار از برنامه ریزی برای ایجاد کانون های کارآفرینی و اشتغال آفرینی در استانهای کشور آگاهی داد و گفت: رفع موانع تولید و حرکت در امتداد تحقق شعار سال، نیازمند همراهی ویژه بخش خصوصی است.
همچنین «علی زندوکیلی» مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی با ارائه گزارشی از پروسه جشنواره شناسایی کارآفرینان برتر، کارآفرینی مبتنی بر نوآوری را به عنوان موتور محرک اصلی اقتصاد کشور دانست.
همچنین تعدادی از کارآفرینان برتر کشور در این جلسه بطور مشروح دغدغه ها، چالش ها و پیشنهادهای خودرا برای تقویت تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین اعلام نمودند.
مباحث حوزه جرایم مالیاتی و بیمه ای، توجه ویژه به جایگاه کارآفرینان در اقتصاد کشور، پیشنهاد تصویب و اجرای قانون پیوست فناوری، استفاده از ظرفیت دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار بمنظور پیگیری مشکلات و مسائل کارآفرینان در دستگاه های اجرائی، پیشنهاد تشکیل مجمع خبرگان کارآفرینی با هدف تسهیل اجرای قوانین، راه اندازی شبکه ملی کارآفرینی و اشتغال با رویکرد مردمی، طراحی بسته های تشویقی ترویج فرهنگ کارآفرینی، رتبه بندی فعالان اقتصادی، استعدادیابی کارآفرینی درسطح کشور، تسهیل صادرات، رفع موانع بانکی، اعتباری و تامین منابع مالی، تسریع واگذاری ها به بخش خصوصی و تعاونی ها، تشکیل شتاب دهنده های کارآفرینی با هدف تسهیل صدورمجوزها، پیشنهاد تدوین وتصویب قانون کارآفرینی، ایجاد نظام صنفی کارآفرینی، پیشنهاد تشکیل شورای مشترک وزارت کار و وزارت علوم با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی، اصلاح بخشنامه های مانع زا و لزوم رفع ناهماهنگی برخی دستگاه های دولتی درحوزه کارآفرینی از مهم ترین موارد مطرح شده در دیدار کارآفرینان برتر با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

1401/08/21
09:42:52
5.0 از 5 امتیاز
186
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات