شرط فروش سهام عدالت

شرط فروش سهام عدالت به گزارش ساسان گستر، مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در مورد شرط فروش سهام عدالت توسط مشمولان اظهار داشت: زمان فروش سهام عدالت توسط مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند به تصمیم نهایی شورای عالی بورس بستگی دارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، پیمان حدادی در نشست خبری که امروز برگزار شد، در مورد فعالیت صندوق تثبیت بازار سرمایه توضیح داد: یکی از اهداف اصلی این صندوق حفظ ثبات در بازار سرمایه است بنا بر این صندوق تثبیت هر روز مبادرت به خرید و فروش سهم نمی کند.

وی افزود: هیات امنای صندوق تثبیت از وزیر اقتصاد، رییس بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان بورس و رییس صندوق توسعه ملی تشکیل شده است و اینکه صندوق تثبیت چه سهم هایی را خرید و فروش کند بر طبق بخشنامه ای است که توسط هیات امنا تصویب شده است.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه افزود: بدین سبب زمانی که در بعضی از فاکتورهای بازار تغییراتی ایجاد شود یا در بازارهای جهانی یا بازار ارز نوساناتی صورت بگیرد صندوق تثبیت وارد بازار می شود. هم اکنون این صندوق در ۵۱۰ نماد سهم دارد که این سهام فقط از نمادهای بزرگ تشکیل نشده اند اما نقدشوندگی سهام، سایز سهام و نوع فعالیت بازارگردان از اهمیت زیادی برخوردارست.

حدادی در مورد سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه اظهار داشت: این صندوق بصورت غیرمستقیم مبادرت به خرید سهم می کند خرید این صندوق هم بوسیله صندوق تثبیت به انجام می رسد. این اقدام توسط خود سازمان بورس هم به انجام می رسد.

وی از انتشار گزارش هایی در مورد فعالیت صندوق تثبیت بازار سرمایه در ماه های آتی آگاهی داد.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در مورد میزان دارایی این صندوق اظهار داشت: میزان دارایی صندوق تثبیت در اواخر سال قبل ۶۰۰۰ میلیارد تومان و هم اکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

راه اندازی بورس بین الملل پیشنهاد دبیر قبلی مناطق آزاد بود
حدادی در ادامه در مورد راه اندازی بورس بین الملل اظهار داشت: راه اندازی این بورس حدود دو ماه قبل در شورای عالی بورس مطرح و تصویب گردید از شرایط راه اندازی بورس بین الملل این است که حداقل ۶۰ درصد سهام از سهامداران خارجی متشکل شود و معاملات ارزی باشد.

وی افزود: تا حالا به غیر از یک بانک داخلی هیچ نهاد دیگری درخواست سرمایه گذاری در این جهت را ارائه نکرده است اما سازمان بورس از هر نهاد داخلی و بین المللی که مایل به سرمایه گذاری در این بخش است دعوت می کند و در کوتاهترین زمان اقدامات اجرائی به انجام می رسد.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با اشاره به اینکه راه اندازی بورس بین الملل به درخواست دبیر سابق مناطق آزاد بود، افزود: نهادهای خارجی از کشورهای حوزه خلیج فارس به دبیر سابق اعلام آمادگی کردند. اما آینده این بازار هنوز مشخص نیست.

آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای سهام عدالت
مشاور رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای سرمایه گذاری استانی اظهار داشت: در خردادماه شورای عالی بورس، سازمان بورس را مکلف کرد تمهیداتی برای برگزاری مجامع شرکت های مذکور بیندیشد. سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی هم مقدمات برگزاری مجامع را انجام دادند و الان آمادگی برگزاری هستند.

حدادی افزود: اما نهادی که باید در نهایت مجوز برگزاری یا بازگشایی نمادها را صادر کند شورای عالی بورس است که تا حالا این اقدام را انجام نداده است. امیدواریم این مساله تا ماه آتی به جمع بندی برسد.

به گفته وی، اینکه مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده بودند بتوانند مبادرت به فروش سهام خود کنند هم به تصمیم شورای عالی بورس بستگی دارد.

مشاور رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد سود سال ۱۴۰۰ این سهام نیز اظهار داشت: میزان سود سال ۱۴۰۰ دو برابر سال ۱۳۹۹ خواهد بود و مرحله نخست آن در آخر آذرماه پرداخت می شود.
منبع:

1401/08/28
11:03:31
5.0 از 5 امتیاز
226
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات