دومین اقتصاد بزرگ جهان نگران شد

دومین اقتصاد بزرگ جهان نگران شد ساسان گستر: کاهش کارهای خدماتی کارخانه چین در ماه نوامبر باتوجه به محدودیت های کووید- 19 به پایین ترین حد در هفت ماه گذشته رسید.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی رسمی امروز (چهارشنبه)نشان داد که فعالیت کارخانه های چین در ماه نوامبر و باتوجه به محدودیت های کووید-۱۹ و کاهش تقاضای جهانی، با سرعت بیشتری کم شده که نشان دهنده فشار فزاینده ای است که دومین اقتصاد بزرگ جهان با آن مواجه می باشد.
برمبنای داده های اداره ملی آمار چین، شاخص رسمی مدیران خرید بخش تولید در مقابل ۴۹.۲ ماه اکتبر به ۴۸ رسید که کمترین میزان در هفت ماه گذشته است. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که این رقم به ۴۹ برسد. همچنین، شاخص رسمی مدیران خرید غیرتولیدی در مقابل ۴۸.۷ ماه اکتبر به ۴۶.۷ رسید که کمتر از مرز ۵۰ واحدی است که نشان دهنده رشد و انقباض فعالیت ها بصورت ماهانه است.
اقتصاد چین که قبل از این تحت فشار رکود دارایی و تضعیف تقاضای جهانی برای کالاهای چینی قرار داشت، در ماه اکتبر کاهش شدیدی را تجربه نمود و بر نگرانی ها در مورد رشد در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ افزود.
چین همین طور در تعطیلات آخر هفته در خیلی از شهرها به سبب تدابیر سختگیرانه کووید- ۱۹ تحت تأثیر اعتراضات قرار گرفت.
مفسرین Nomura در گزارشی در روز دوشنبه اعلام کردند: مناطق و تأسیسات که حدود ۲۵.۱ درصد از کل تولید ناخالص داخلی چین را نشان می دهند، حالا تحت قرنطینه هستند که از اوج ارزش قبلی ۲۱.۲ درصدی ثبت شده در آوریل، زمانی که شانگهای تحت یک قرنطینه کامل بود، بیشتر است.
منبع:

1401/09/09
10:04:09
5.0 از 5 امتیاز
260
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , كالا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات