افزایش یارانه مراکز نگهداری بهزیستی تا 50 درصد

افزایش یارانه مراکز نگهداری بهزیستی تا 50 درصد به گزارش ساسان گستر، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از افزایش کمک هزینه مراکز شبانه روزی به میزان ۵۰ درصد، مراکز روزانه به میزان ۳۵ درصد، مراکز عرضه خدمات تخصصی توانبخشی در منزل به میزان ۴۶ درصد و مراکز مراقبت در منزل به میزان ۵۰ درصد برای سالجاری اطلاع داد.


علیرضا انجلاسی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که هر ساله افزایشی در میزان کمک هزینه پرداختی به مراکز صورت می گیرد، اظهار نمود: پیش نویس افزایش کمک هزینه نگهداری، توانبخشی و آموزش در مراکز غیردولتی و خانواده از تابستان برای تصویب به هیات وزیران عرضه شد، با این وجود میزان افزایش کمک هزینه سال ۱۴۰۱، هفته گذشته در کمیسیون هیات دولت به تصویب رسید.
وی ضمن اشاره به کمک هزینه مصوب در مراکز نگهداری و توانبخشی سازمان بهزیستی در سال ۱۴۰۱، اظهار نمود: کمک هزینه مصوب مراکز شبانه روزی برای سالجاری با ۵۰ درصد، مراکز روزانه با ۳۵ درصد، مراکز عرضه خدمات تخصصی توانبخشی در منزل با ۴۶ درصد و مراکز مراقبت در منزل با ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به این که برای میزان افزایش سال ۱۴۰۲ برنامه ریزی خواهیم کرد، به افزایش کمک هزینه مراکز نگهداری شبانه روزی هم اشاره و خاطرنشان کرد: کمک هزینه مراکز شبانه روزی از دو میلیون تومان برای هر نفر در ماه به ۳ میلیون تومان و کمک هزینه مراکز روزانه با رشد ۳۵ درصدی از یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برای هر نفر در ماه به یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.
وی افزود: همینطور مراکز عرضه خدمات تخصصی توانبخشی در منزل با رشد ۴۶ درصدی از ۵۰۰ هزارتومان به ۷۳۰ هزار تومان و کمک هزینه مراکز مراقبت در منزل از یک میلیون تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرد.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به این که کمک هزینه مراکز نگهداری به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: هر ماه برپایه سیستم الکترونیکی ثبت و تایید صورت می گیرد و این مبالغ به حساب مراکز واریز خواهد شد.
انجلاسی در پاسخ به این سؤال که مابه التفاوت کمک هزینه پرداختی ماه های گذشته به مراکز به چه صورت پرداخت خواهد شد؟ توضیح داد: برپایه تصمیم اتخاذ شده و افزایش لحاظ شده برای کمک هزینه مراکز، زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل بستگی به تخصیص اعتبار دارد و هر زمان تخصیص اعتبار به میزان مکفی صورت گیرد، این مبالغ هم واریز خواهد شد.
منبع:

1401/09/13
14:58:15
5.0 از 5 امتیاز
230
تگهای خبر: خدمات , دولت , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات