سود کلان دوبی از جام جهانی قطر

سود کلان دوبی از جام جهانی قطر به گزارش ساسان گستر، زرق و برق دبی سبب شد تا هواداران زیادی در طول جام جهانی وارد امارات شوند و این کشور به سود کلانی از جام جهانی برسد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا و به نقل از middle east eye، قطر میزبان جام جهانی تنها کشور خلیج (فارس) نیست که از هجوم هواداران فوتبال به این منطقه برای جام جهانی سود می برد. امارات متحده عربی هم بدون صرف میلیاردها دلار برای میزبانی سود زیادی از این رقابت ها به دست آورده است.
فرودگاه های امارات مملو از هوادارانی است که برای جام جهانی به قطر آمدند. روزانه ۱۲۰ پرواز بین دوحه و ابوظبی صورت می گیرد.
در امارات هتل ها و رستوران ها نمایشگرهای غول پیکری را برای تماشای مسابقات برای هواداران تعبیه کرده اند. آدیداس در سایه برج خلیفه امکانات ویژه ای برای هواداران در نظر گرفته که به رشد حضور گردشگران در این کشور منجر گردیده است.
کمتر از دو سال پیش، این ها غیرقابل تصور بود. در سال ۲۰۱۷، امارات متحده عربی به عربستان سعودی، بحرین و مصر در قطع روابط با قطر پیوست و همسایه خویش را به افترا پشتیبانی از تروریسم تحریم کرد. قطر خسارات مالی سنگینی را در نتیجه تحریم متحمل شد که حدود ۴۳ میلیارد دلار تخمین زده می شود.
این محاصره بیشتر از سه سال تا ژانویه ۲۰۲۱ ادامه داشت، زمانی که ریاض با میانجیگری کویت و آمریکا برای حل مناقشه موافقت نمود.
آندریاس کریگ، استادیار دپارتمان مطالعات دفاعی کینگز کالج لندن اظهار داشت که در اوج محاصره حتی ابراز پشتیبانی از قطر در امارات متحده عربی جرم انگاری شد و اگر آن شرایط پابرجا می ماند، احیانا اماراتی ها قطر را تحریم می کردند. جام جهانی به نمونه بارز روابط نزدیک کشورهای حاشیه خلیج (فارس) تبدیل گشته است.
کریگ اظهار داشت که دوبی توانسته است به لطف جام جهانی از رونق اقتصادی قابل توجهی برخوردار شود در حالیکه هزینه زیادی هم نکرده است. قطری ها میلیاردها هزینه کرده اند اما منافع کم و بیش مجانی به دوبی می رسد.
شکستن رکوردهای فروش روزانه
یک تاجر برجسته در دوبی به MEE اظهار داشت که وقتی جام جهانی قطر با اکسپوی سال قبل ترکیب شود، به دوبی کمک می نماید تا به هدف خود برای جذب ۲۵ میلیون بازدید کننده تا سال ۲۰۲۵ برسد. او اظهار داشت که شرکت او سود خوبی از جام جهانی قطر کرده است. او به شرط ناشناس ماندن به MEE اظهار داشت: ما از هفته پیش از افتتاحیه رشد قابل توجهی در سود داشتیم و تعداد معاملات در سرتاسر شعب ما تقریبا ۲۵ درصد افزوده شد.
دوحه هم از نرمال سازی روابط سود می برد
با وجود میلیاردها سرمایه گذاری و بیشتر از یک دهه برنامه ریزی قطر برای تأمین امکانات رفاهی برای میلیونها هوادار گرفتار مشکل می شد و حالا امارات در این حوزه کمک خوبی به قطر کرده است.
شورای ورزش دوبی تخمین زد که یک میلیون بازدید کننده در طول یک ماه جام جهانی وارد امارات شوند.
منبع:

1401/09/21
16:03:17
5.0 از 5 امتیاز
318
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات