رییس اداره نظارت بر بازار بورس های كالایی سازمان بورس؛

جزئیات عرضه خودرو های وارداتی در بورس کالا

جزئیات عرضه خودرو های وارداتی در بورس کالا به گزارش ساسان گستر، صادقی ضمن تشریح شرایط و زمان ارائه ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودروی وارداتی در بورس کالا اظهار داشت: قیمت پایه زمانی که عرضه خودرو ها توسط عرضه کننده اعلام شودمی شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر به نقل از سازمان بورس، بعد از پنج سال ممنوعیت واردات خودرو به پایان رسید و بعد از تصمیم هیأت دولت در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با قید شروطی، ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودرو وارد کشور و در بورس کالا عرضه خواهند شد.
در همین راستا علیرضا صادقی در گفت وگوی رادیویی ضمن اشاره به پذیرش های صورت گرفته در ارتباط با خودرو های وارداتی در بورس کالا، اظهار نمود: در جلسه اخیر هیأت پذیرش بورس کالا، پذیرش ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودروی وارداتی از دو شرکت چانگان چین و کیای کره در دستور کار قرار گرفت و تأیید شد.
وی افزود: ۱۹ هزار دستگاه از مجموع خودرو های مورد اشاره به شرکت چانگان چین متعلق می باشد که توسط شرکت سایپا عرضه خواهد شد و مابقی به ۹ مدل خودرو از شرکت کیای کره جنوبی اختصاص دارد.
صادقی اضافه کرد: تمامی این خودرو ها توسط هیأت پذیرش شرکت بورس کالای ایران پذیرش شده و بورس کالا آمادگی عرضه آنها را دارد که لازم است نخست اقدامات لازم در ارتباط با ترخیص کالا و موضوعات گمرکی انجام پذیرد.
رئیس اداره نظارت بر بازار بورس های کالایی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به این که همه ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودرو به صورت یکجا و در یک زمان در بورس کالا عرضه خواهند شد، خاطرنشان کرد: در ارتباط با این خودرو ها، همان محدودیت های پیشین خرید خودرو از بورس کالا پابرجاست؛ به بیان دیگر، همچنان هر کد ملی قادر به درخواست سفارش یک خودرو است و محدودیت سابقه خرید از سال ۱۳۹۸ که توسط وزارت صمت اعلام گردید هم به قوت خود باقی است.
وی ضمن اشاره به این که کشف قیمت بر مبنای مدل حراج خواهد بود، اظهار داشت: قیمت، بر مبنای قیمت پایه ای که عرضه کننده اعلام می کند در مکانیزم حراج تعیین می شود و خودرو ها در چارچوب رقابت به فروش می روند. به بیانی دیگر، خریداران قیمت های خویش را از راه کارگزار در سامانه معاملات وارد می کنند و از راه مکانیزم حراج، قیمت کشف می شود.
صادقی با اشاره به اینکه هنوز قیمت پایه ای برای این خودرو ها اعلام نشده است، اذعان کرد: قیمت پایه در زمانی که عرضه خودرو ها توسط عرضه کننده اعلام گردد، مشخص و منتشر خواهد شد.
رئیس اداره نظارت بر بازار بورس های کالایی سازمان بورس با تکیه بر این که هیچ مانعی از سمت بورس کالا یا سازمان بورس برای عرضه خودرو های مورد اشاره در بورس کالا وجود ندارد، تصریح کرد: پذیرش خودرو ها در بورس کالا انجام شده و با بیان عرضه کننده ها، خودرو ها در بورس کالا عرضه خواهند شد.

1401/10/21
08:48:13
5.0 از 5 امتیاز
204
تگهای خبر: بازار , دستگاه , دولت , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات