دومین اقتصاد بزرگ جهانی در راه رشد گام نهاد

دومین اقتصاد بزرگ جهانی در راه رشد گام نهاد ساسان گستر: وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام نمود که باوجود اختلالات تولید و لجستیک ناشی از محدودیت های کووید-19، انتظار می رود تولید صنعتی چین در سال 2022 نسبت به سال قبل 3.6 درصد رشد داشته باشد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، برمبنای بیانیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین بعد از جلسه ای که روز چهارشنبه برگزار شد، تخمین زده می شود که بازده تولید در سال قبل ۳.۱ درصد افزایش داشته باشد که ۲۸ درصد از تولید ناخالص داخلی چین را تشکیل می دهد.
این وزارتخانه بعد از قرنطینه ها و محدودیت های سختگیرانه ناشی از کووید، خطوط تولید و زنجیره تامین را در سال قبل مختل کرد، قول رشد پایدار اقتصاد صنعتی در سال ۲۰۲۳ را داد.
وزارت صنعت وفناوری اطلاعات چین اظهار داشت که صنایع کلیدی مانند خودرو و کالاهای مصرفی تثبیت خواهند شد برای اینکه دولت در کوشش برای تحریک مصرف در کوشش برای بهبود اقتصادیست. در این بیانیه آمده است که چین استقلال و قابلیت کنترل زنجیره های صنعتی کلیدی را بهبود می بخشد.
طبق گزارش رویترز، این کشور همین طور ارتقاء صنعتی را بوسیله اتوماسیون خطوط تولید و اتخاذ فرآیندهای تولید سبزتر تسریع خواهدنمود. همین طور بهبود رقابت جهانی تولیدکنندگان در تکنولوژیهای جدید مانند هوش مصنوعی، فناوری های اینترنت اشیا و وسایل نقلیه انرژی جایگزین را هدف قرار خواهد داد.
منبع:

1401/10/22
14:51:01
5.0 از 5 امتیاز
171
تگهای خبر: انرژی , تكنولوژی , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات