کدام ارز جانشین دلار خواهد بود؟

کدام ارز جانشین دلار خواهد بود؟ به گزارش ساسان گستر، کردیت سوئیس گروپ آگ، شرکت خدمات مالی و بانکداری سوئیس در گزارش خود در مورد آینده سیستم پولی اظهار داشت: ادامه کاهش نقش دلار آمریکا در ذخایر ارزی جهانی بسیار محتمل به نظر می آید.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بیزنس، مفسرین کردیت سوئیس می گویند: «کاهش بیشتر نقش دلار آمریکا در ذخایر ارزی جهانی ممکنست و در حقیقت از نظر ما بسیار محتمل به نظر می رسد».
بگفته این بانک، ارزش دلار در ذخایر ارزی همچنان نشانگر «هژمونی» آنست.
کردیت سوئیس اشاره کرد: در عین حال، «شواهدی وجود دارد که نشان میدهد بانکهای مرکزی بزرگ احتمالاً برای محدود کردن ریسک تحریم ها درحال تنوع بخشیدن به دلار آمریکا هستند».
سهم دلار آمریکا در ذخایر ارزی جهانی طی دو دهه گذشته کم شده است و عملا روندی را که در اواخر دهه ۱۹۷۰ بعد از جداسازی دلار آمریکا از طلا و دوره بی ثباتی کلان بالا به وجود آمده بود را گسترش داده است.
بانک در گزارش خود اظهار داشت: جهان به تدریج به سمت یک سیستم ارزی چندقطبی تر حرکت کرده است.
مفسرین افزودند: سوال این است که آیا این روند به روشی نسبتا آرام ادامه خواهد داشت یا این که ممکنست شاهد حرکت های ناگهانی در یک جهت یا جهات دیگر باشیم که نشان دهنده این است، یک شکست یا چرخش ساختاری در حال انجام می باشد.
در آخر گزارش آمده است: برای آینده قابل پیش بینی، هیچ نامزد مشخصی برای جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی وجود ندارد.
این بانک اظهار داشت: ایجاد یک ارز جهانی، توهمی باقی می ماند که به یک محیط ژئوپلیتیکی به شدت همکاری نیاز دارد.
با این وجود، مفسرین می گویند که تعمیق بازار سرمایه و افزایش تجارت بین بازارهای بزرگ درحال ظهور، نقش ارزهای آنها را تقویت می کند.
آنان افزودند: طرح های بیمه متقابل برای محافظت در مقابل اثرات ناشی از چرخش دلار آمریکا و یک سیستم پرداخت جایگزین، به دنیای ارز چند قطبی تر اشاره می کند.1401/11/13
17:39:26
5.0 از 5 امتیاز
210
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات