تخمین کسری بودجه روسیه

تخمین کسری بودجه روسیه ساسان گستر: کسری بودجه روسیه ممکنست در سال 2023 به سه تا 3.3 درصد تولید ناخالص داخلی برسد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اکونومیک، آژانس رتبه بندی اعتباری روسیه (Expert RA) در پیش بینی اقتصاد کلان خود اعلام نمود که در سال ۲۰۲۳، روسیه ممکنست شاهد کسری بودجه حدود ۴.۵ تا پنج تریلیون روبل (۶۰.۷ تا ۶۷.۴ میلیارد دلار) یا سه تا ۳.۳ درصد تولید ناخالص داخلی حتی بدون شوک های جدید به سبب نوسانات بیشتر در درآمدهای نفت و گاز روسیه باشد.
در گزارش ذکر شده است، ما انتظار داریم که در سال ۲۰۲۳، روسیه کسری بودجه ۴.۵ تا پنج تریلیون روبلی یا سه تا ۳.۳ درصد تولید ناخالص داخلی حتی بدون هیچ شوک جدیدی در بحبوحه نوسانات شدید درآمدهای نفت و گاز داشته باشد.
این آژانس پیش بینی می کند که روبل ضعیف تر ممکنست به پوشش شکاف بودجه کمک نماید اما مقیاس تضعیف آن به سختی کافی خواهد بود.
برمبنای آن، در صورتیکه بعید است دولت یک مالیات بادآورده یکباره بر کسب و کارهای بزرگی که اخیراً درحال بررسی آن بوده است، وضع کند، افزایش مالیات پنهان، به عنوان مثال بوسیله لغو سریع تخفیف مالیاتی بر سود ارز، کاملا محتمل بنظر می رسد.
آژانس نتیجه گرفت که تثبیت بالقوه بودجه به شدت به وضعیت ژئوپلیتیک و قیمت های صادرات بستگی دارد، در صورتیکه کاهش شدید کسری پیش بینی شده در بودجه سه ساله هنوز محتمل به نظر نمی رسد.1401/11/26
10:02:55
5.0 از 5 امتیاز
252
تگهای خبر: ارز , تولید , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات