ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد

ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ساسان گستر: ساعت شروع به کار ادارات سراسر کشور در روزهای ماه مبارک رمضان بصورت شناور از ساعت 7 تا 9 بامداد است.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، مهدی مشفق - مشاور معاون رییس جمهور و رییس حوزه ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور - با بیان این خبر اظهار داشت: ساعت شروع به کار دستگاه های اجرائی کشور در تمامی استانها به استثنای واحدهای عملیاتی خدمت رسان در ماه مبارک رمضان از ساعت ۷ تا ۹ بامداد شناور بوده و ساعت شروع به کار در ایام پس از شب های قدر، ساعت ۹ بامداد است.

وی اضافه کرد: البته لازم است رؤسای ادارات ستادی و استانی به شکلی برنامه ریزی و نظارت کنند که ساعات کار شناور، هیچ خدشه ای در نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات ایجاد نکند.

مشاور معاون رییس جمهور درباب ساعات شروع به کار مدارس نیز اظهار داشت: مدارس مقطع متوسطه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و مقطع ابتدایی ساعت ۸ بامداد است که مدارس باید به نحوی برنامه ریزی کنند که نیم ساعت پیش از شروع به کار مدارس، پذیرش دانش آموزان صورت گیرد و در فرصت مذکور برنامه های فرهنگی، تربیتی و ورزشی را اجرا کنند.

تبصره پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور در امتداد پشتیبانی از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه های اجرائی شاغل هستند و فرزند محصل در مقاطع پیش دبستان و دبستان دارند، دستگاه های اجرائی را در تعامل با یکدیگر مکلف کرده که با شناور شدن ساعت آغاز به کار یکی از والدین موافق کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار که دارای این شرایط باشند هم مشمول همین حکم خواهند بود. این تبصره ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسیده است.

مشفق درباب ساعت کاری بانکها در سراسر کشور اظهار داشت: ساعت شروع به کار بانکها همچنان ۷ و ۳۰ دقیقه بامداد است و کارمندان بانکها برای انجام مقدمات آغاز به کار، نیم ساعت زودتر حاضر خواهند بود تا از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه بامداد خدمات بانکی به مردم ارائه شود.

وی در آخر ساعت شروع به کار دانشگاه ها و بیمارستان ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و همین طور بخش های آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را ساعت ۸ بامداد اعلام نمود و اضافه کرد: ساعت شروع به کار واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی نیز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه بامداد است.

منبع:

1402/01/04
14:40:50
5.0 از 5 امتیاز
145
تگهای خبر: بانك , خدمات , دستگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات