یك مقام مسئول در اتاق تهران اعلام كرد:

مشكلات بانكی مهمترین مانع سرمایه گذاری شركت های سوئدی در ایران

مشكلات بانكی مهمترین مانع سرمایه گذاری شركت های سوئدی در ایران ساسان گستر: رییس مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران می گوید: بانك های سوئدی یا سهامدار آمریكایی دارند یا در بورس آمریكا هستند و بنابراین نگرانی هایی از بابت همكاری با بانك های ایرانی دارند.به گزارش ساسان گستر به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی فریال مستوفی درباره سفر هفته آینده هیاتی از كشور سوئد به تهران اظهار داشت: ماه گذشته به همراه محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری های خارجی بنا به دعوت اتاق بازرگانی استكلهم سفری به سوئد داشتیم تا درباره روابط اقتصادی ایران و سوئد جلساتی را برگزار نماییم.
وی با اشاره به اینكه در جریان این سفر جلساتی با وزیر تجارت، بانك مركزی سوئد و شركت های بیمه برگزار شده است، اضافه كرد: شركت های سوئدی مهم ترین مشكل را در ارتباط با ایران، مسائل بانكی می دانستند.
مستوفی درباره اینكه آیا رعایت استانداردهایی مانند IFRS یا رعایت قوانین FATF از جانب نظام بانكی ایران دغدغه بانك های سوئدی بوده است یا نه، اظهار داشت: جدای از استانداردسازی های بین المللی كه دغدغه تمامی بانك های بزرگ برای همكاری با بانك های ایران است، مهم ترین مساله برای آنها این بود كه یا در بورس آمریكا سرمایه گزاری نموده بودند یا سهامداران آمریكایی داشتند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: در جریان این سفر مذاكراتی هم با شركت های بیمه ای سوئد داشتیم و آنها اظهار علاقه می كردند تا پوشش بیمه ای برای فاینانس ها به ایران بدهند. وی درباره نشست با مجموعه شركت های صنایع بزرگ سوئد هم اظهار داشت: حدود ۱۵۰ شركت سوئدی در جلسه با هیات ایرانی حضور داشتند و تمام آنها علاقه مند بودند تا در بازار ایران حضور یابند.
هیاتی متشكل از شركت های فعال كشور سوئد در زمینه هایی چون خدمات مالی، سرمایه گذاری، بیمه، بهداشت و سلامت، انرژی های تجدیدپذیر، تولید دستگاه های خودپرداز و صدور كارت های بانكی، طراحی دكوراسیون داخلی، لیزینگ و مدیریت پروژه، نرم افزار، مشاوره مدیریت و دوره های آموزشی به اتاق تهران می آیند و تا در آخرین روزهای فروردین ماه با همتایان ایرانی خود دیدار و گفتگو داشته باشند.
این هیات تجاری به سرپرستی مدیركل امور بین الملل اتاق بازرگانی استكهلم سوئد به منظور دیدار و مذاكره با فعالان اقتصادی ایرانی روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ میلادی در اتاق بازرگانی تهران حضور می یابد.

1397/01/25
14:12:23
5.0 از 5 امتیاز
4364
تگهای خبر: آمریكا , بازرگانی , بانك , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات