اروپایی ها چه قدر پس انداز می كنند؟

اروپایی ها چه قدر پس انداز می كنند؟ ساسان گستر: دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام نمود خانوارهای لوكزامبورگی ها، سوئدی ها و آلمانی ها بیش از سایرین پس انداز می كنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، تا آخر سال ۲۰۱۶، لوكزامبورگی ها ۲۰.۸ درصد درآمد خویش را پس انداز كرده اند و در رده نخست قرار دارند و بعد از آن ها سوئدی ها با ۱۸.۸ درصد و آلمانی ها با ۱۷.۲ درصد قرار دارند. از جانب دیگر قبرسی ها با پس انداز منفی یك درصد كمترین پس انداز را در میان كشورهای اروپایی داشته اند و بعد از آن ها لیتوانی با منفی ۰.۴ درصد و لتونی با ۲ درصد قرار دارد.

نرخ پس انداز خانوارها بعنوان پس انداز ناخالص خانوارها تقسیم بر درآمد ناخالص قابل تصرف آن ها تعریف می گردد. پس انداز زمانی افزایش می یابد كه درآمد ناخالص قابل تصرف با سرعت بیشتری از مخارج مصرفی نهایی افزایش یابد.

همچنین از نظر سرمایه گذاری خانوارها، بیشترین سهم مربوط به خرید و یا بازسازی خانه بوده است. تا آخر سال ۲۰۱۶ بیشترین سرمایه گذاری خانوارها متعلق به لوكزامبورگ با ۱۱.۴ درصد، هلند با ۱۱.۳ درصد، فنلاند با ۱۰.۸ درصد، بلژیك با ۱۰.۱ درصد و آلمان با ۹.۳ درصد بوده است، در حالیكه كمترین میزان سرمایه گذاری ها متعلق به لتونی با ۴.۵ درصد و پرتغال با ۴.۴ درصد بوده است.
1397/02/11
14:35:10
5.0 از 5 امتیاز
4166
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات