احتمال حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات موبایل

احتمال حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات موبایل ساسان گستر: رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی از مطرح شدن اخباری در خصوص ˮتوقف تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایلˮ اطلاع داد و اظهار داشت: اكنون موجودی بازار بسیار كم شده و بر همین مبنا قیمت ها بالا رفته است اما هیچ یك از مسئولان توجهی به این مورد ندارند.


مهدی محبی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سئوال كه شنیده شده مقرر است تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به تلفن همراه قطع شود، با اشاره به اینكه در ماه های گذشته به علت عدم تخصیص به موقع ارز و كندی هایی كه در واردات پیش می آید، تامین نیاز بازار با دشواری هایی همراه شده است، اعلام نمود: در این مدت شاید گوشیهای تلفن همراه ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته اند، چون كه به واسطه كاهش واردات موجودی بازار كاهش یافته است.

افزایش ۲ میلیون تومانی برای یك گوشی!

محبی اضافه كرد: حال اینكه ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات موبایل اختصاص یابد یا خیر یك مبحث است و بحث اینكه چه زمانی این رقم اختصاص داده شود، مبحث دیگری به حساب می آید. اكنون مدت هاست خیلی از اعضای ما موفق به دریافت ارز با این نرخ نشده اند و بر همین مبنا یك گوشی هشت میلیون تومانی تا حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا كرده است. بر همین مبنا واحدهای ما در معرض تعطیلی قرار داشته و كار آنها با ركود جدی مواجه شده است.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی اظهار داشت: حتی اگر نرخ ارز اختصاص یافته برای موبایل بالغ بر ۶۰۰۰ تومان هم باشد، در صورتی كه ثبات وجود داشته باشد و مجوز ورود كالا به راحتی صادر شود، حداقل نیاز بازار تامین می گردد و مردم هم برای خرید بر مبنای قدرت خود اقدام می كنند اما اینكه یك روز واردات صورت گیرد و روز دیگر نباشد، جرأت فعالیت را از بخش های مختلف می گیرد.

كالا در گمرك، بازار در كمبود

این فعال اقتصادی همینطور اظهار نمود: اكنون روند ثبت سفارش و تامین كالا امری زمان بر شده است در صورتی كه لازم بود اگر چنین تصمیماتی گرفته می شود، از چند ماه قبل اطلاع رسانی شده و برای آنها پیش بینی های لازم صورت بگیرد. اكنون در موارد مختلف شاهدیم كه كالاها به علت آنكه پیش از ورود ثبت سفارش نشده اند، در گمركات كشور باقی مانده اند اما در همین شرایط در بازار با كمبود كالا مواجه هستیم.

وی اضافه كرد: البته برای واردات گوشیهای تلفن همراه چنین مشكلی وجود نداشته و ترخیص آنها انجام می گردد. اصلا تا زمانی كه انتقال ارز صورت نگرفته باشد، واردات گوشی صورت نمی گیرد اما در زمینه تجهیزات و لوازم یدكی موبایل به علت این مورد مشكلات متعددی بوجود آمده است.
1397/03/23
17:36:46
5.0 از 5 امتیاز
4838
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , واردات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات