مقررات صادرات و واردات را بخوانید

مقررات صادرات و واردات را بخوانید به گزارش ساسان گستر، به نقل از تسنیم كتاب مقررات صادرات و واردات با اصلاحات جدید مصوب هیات وزیران و با تاخیر چاپ گردید و منتشر شد.


علی علی‌آبادی فراهانی، مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات، با اعلام خبر فوق افزود: كتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۶حاوی اصلاحات نمانكلاتور سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرك است كه به لحاظ تغییرات حاصله از جمله "فناوری" و "تجارت" هر پنج سال یكبار به روز رسانی می‌گردد.
 
وی خاطر نشان كرد كه آخرین نسخه‌ی به روز شده نمانكلاتور در سال ۲� ۱۲ میلادی )سال۱۳۹� -۱۳۹۱) اعمال گردیده و جدیدترین نسخه نیز از اول سال ۲� ۱۷ قابل اجرا است.
 
علی آبادی با اشاره به اینكه سازمان جهانی گمرك، اصلاحات سال 2017 و 2018 میلادی را به صورت همزمان اعمال و اعلام نموده گفت: با توجه به اینكه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی كالا تهیه می‌گردد و ثبت سفارش كالا بر اساس كدهای تغییر یافته انجام خواهد شد، لزوم انجام اصلاحات مذكور در كتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۶ از ضروریات بخش بازرگانی كشور است.
 
علی آبادی همچنان متذكر شد: این اصلاحات در آذر ماه ۱۳۹۵ برای درج در كتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۶ به تصویب هیئت محترم وزیران رسیده است.
 
مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات با اشاره به اصلاحات جدید مصوب ۱۳۹۶/۳/۲۱ هیئت محترم وزیران افزود: تغییرات جدید شامل "ایجاد" یا "حذف" ردیف تعرفه‌ها و "اصلاح شرح كالا" و تغییر در "مندرجات ذیل یادداشت" فصول مختلف كتاب مقررات صادرات و واردات است كه در چاپ آن لحاظ گردیده و  همچنین، سایر تغییرات مصوب هیئت محترم وزیران در سال ۱۳۹۵ كه در كتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۵ درج نشده بود در كتاب سال جاری اعمال گردیده است.
1396/04/18
17:38:31
5.0 از 5 امتیاز
4580
تگهای خبر: صادرات , واردات , گمرك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات