بازار خیابانی خرید و فروش ارز در مجاورت حرم حضرت معصومه(س) بعلاوه عكس

بازار خیابانی خرید و فروش ارز در مجاورت حرم حضرت معصومه(س) بعلاوه عكس ساسان گستر: در این روزهای پر تلاطم بازار ارز كشور كه هر روز نوسان قیمت را شاهد می باشیم، شهر مقدس قم به علت وجود حرم كریمه اهل بیت(ع) و ورود زائران همیشگی به این شهر چهره ای متفاوت به خود گرفته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در مجاورت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و ابتدای خیابان چهارمردان از ساعات ابتدایی بامداد و ورود زائران كه بیشتر اعراب هستند، بازار خیابانی برای خرید و فروش ارز به راه افتاده است كه در ساعاتی از شبانه روز تعداد خریداران ارز حتی نزدیك به صد نفر می رسد و تعداد خریداران و فروشندگان ارز از حوالی غروب با اتمام ساعات اداری به اوج خود می رسد.

این در حالی است كه به قول "دلالان كف خیابان" صرافی های این منطقه بیش از سه ماه است كه اجازه باز كردن و فعالیت ندارند و این امر آنان را ترغیب و تشنه كسب درآمد در این منطقه كرده است تا بتوانند در این روزهای بد اقتصادی كشور هم به منظور تامین معاش خانواده درآمدی جایگزینی برای كار تعطیل شده خود داشته باشند و هم برخی به سود بیشتر و سریعتری برسند.

یكی از این دلالان جوان به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: من با سرمایه ای 10 میلیون تومانی روزانه صد هزار تومان از خرید و فروش ارز در اینجا به دست می آورم.

یكی دیگر از خرید و فروش كنندگان ارز در خیابان اظهار داشت: خودم به كار غلط و نادرستی كه در اینجا انجام می دهم، آگاهم ولی وقتی مغازه ام به علت شرایط بد اقتصادی بسته شده و درآمدی از آنجا كسب نمی كنم و فقط باید ماهی سه میلیون تومان اجاره بدهم، مجبورم كه برای كسب درآمد به اینجا بیایم.

در این بین هنگام غروب خورشید وقتی یكی از صرافی های مجاور، مغازه خویش را باز كرده و آغاز به فعالیت می كند یكی دیگر از خرید و فروش كنندگان خیابانی ارز اظهار داشت: با وجود تعطیلی تمامی صرافی های شهر، این صرافی چند روزی است كه با كمال آرامش بعد از غروب آغاز به فعالیت می كند و تمامی دلارهای اینجا را خریداری می كند.

یكی دیگر از دلالان هم اظهار داشت: تمامی صرافی ها شاگردان خویش را در این بازار خیابانی فرستاده و با خرید و فروش ارز با قیمت بالاتر از صرافی خود به سودهای هنگفتی دست پیدا می كنند.

با توجه به اینكه شهر مقدس قم به علت وجود حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) شاهد حضور همیشگی زائرین است، وجود صرافی برای تبدیل واحدهای پولی همراه این زائران برای هزینه كرد در شهر ضروری می باشد، بنابراین این شرایط نیازمند تصمیم جدی مسئولین شهری به منظور فعالیت قانونی صرافی ها، نظم بخشیدن به بازار و ترمیم چهره بصری خیابان های مجاور حرم مطهر است.1397/05/11
17:05:33
5.0 از 5 امتیاز
4773
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید و فروش , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات